Sziasztok!
Van a családunknak egy Electrolux EDP2074GW3 tipusú fűtőszálas (nem hőszivattyús) száritógépe. Tökéletesen működött kb 2 héttel ezelőttig amikor száritás után a gép oldala olyan meleg volt hogy nem lehetett megérinteni és a hőbiztositék is kiment. Mivel a benne használt hőbisztositék manuálisan resetelhető, igy reseteltem, a végeredmény ugyan ez lett. Hozzátok fordulok segitségért, háztartási gép javitásban nem vagyok nagy szakértő, én a fűtésnél az NTC thermistorra gondoltam ami a hőmérsékletet figyeli (Kb 5k ohm az ellenállása). A csatlakozókat mind egyesével kihúztam-visszadugtam, a fűtőszálak nem szakadtak, mindkettőn tudok mérni ellenállást.
Üdv!
Itt nálunk van egy 60 valahány éves lakótelep.
Egyik néninél cseréltek valami elosztódobozt, és állítólag ilyenkor fel kell szerelni EV relét.
Azóta a mosógépe használhatatlan. Ahogy bedugja levágja relét.
Egy alapos kefeportalanitás megoldhatja a gondot?
Van valakinek tapasztalta ez ügyben?
Sziasztok!
Fenti gép leverte az automatát. LNK304 zárlatos, ellenállás szétégve. 2 éves a gép. Ellenállás, X2 kondi, elkók IC cserélve. A gép bekapcsol, pörgeti a dobot, alul fújja a levegőt, aztán 30 másodperc múlva kijelzi, hogy befejezte a programot.
Ez az első szárítógépem, mit kell ilyenkor megnézni?
A tönkerement táp-IC megölte a nedvességmérő áramkör LM393-as duál komparátorát és a bemenetén lévő egyik 3,3kOhmos ellenállást
Üdv: Jácint
Szép napot!
Electrolux EMS2040S mikrohullámú sütőhöz keresek tányérforgató motort.
A nehézség, hogy nem tudom a motor paramétereit.
Ha esetleg van valakinek elfekvő motorja, service manual-ja vagy tudja a motor termékszámát, esetleg paramétereit kérem segítsen.
Köszönöm.
Üdvözlettel, Antal