Sziasztok!
A címbeli gépet hozták azzal a hibával, hogy nem indítja el a motort.
Futtattam vele tesztet és kiderült, hogy a motorhajtásnak semmi baja, ugyanis a centrifugafázis kivételével a többit hiba nélkül végrehajtja.
Centrifugafázisban viszont vég nélkül járatja az ürítőszivattyút.
Ha bármelyik programra teszem, akkor is csak az ürítőszivattyút működteti(tehát a mosó, vagy az öblítő programon sem vesz vizet sem).
Ebből én arra jutottam, hogy nem kap a processzor a vízszint szabályzótól üres jelet.
Kipróbáltam az egyik felültöltős EWT 9120W mosógéppanelommal és azzal hiba nélkül megcsinálta a teszt összes fázisát.
Az eredeti panel hibatárolójában az E31-es kód volt olvasható, ami a vízszint szabályzó üres szintjének hibáját jelenti.
Egy alkalommal az E68-at is kijelezte a hibatárolóban, de mivel a másik panellal működik így a fűtőszálszivárgás, mint perifériahiba kizárt.
A panelon a J10-es csatlakozó az analóg vízszint szabályzóé.
A J10.1 a +5V, a J10.2 a GND, a J10.3 pedig a jel.
A két ULN2004-es ic-t újakra cseréltem, de nincs változás.
Kerestem itt a Tanyán az EWM1100-as panel kapcsolási rajzát, vagy legalább a vízszint szabályzó áramkörét, de nem találtam.
Közvetlen a J10-es csatlakozó mellett van két smd dióda és két smd ellenállás, de több alkatrészt a processzor és a j10-es csatlakozó között nem találtam.
Ezeket az alkatrészeket összehasonlítottam a felültöltős panelommal és mérve egyforma értékeket mértem.
A három csatlakozóból az egyik bemegy a processzor alá.
Mi a véleményetek, lehet ez processzorhiba?
Válaszotokat előre is köszönöm.
Üdv: Ladakölyök
A mosógépben mosás közben kinyílt a dob és a felső helyzetének közelében megállt a dob. Kiszedtem a ruhákat. majd a víz leszivattyúzása után átnéztem a dobot. Látszólag teljesen sértetlen és épp (egy rövid karcolás van az ajtón) a dob fedél tökéletesen záródik. Az üstház átvizsgálásakor a szűrőben a szöszök és néhány apróság mellett találtam egy rozsdamentes rugót ami nem tudom honnan származik, mert találtam meg a helyét.
Mellékeltem két képet a rugóról-
Ha valaki tudja honnan hiányzik kérem jelezze.
Sziasztok!
Adott a címben szereplő kondenzációs szárítógép, aminek az aljából csöpög a víz. Sajnos nem vagyok jártas a szárítógépek területén, ezért kérem a segítségeteket. A gép elvileg még garanciális, csak nem szeretném olyan miatt kihívni a szerelőt, ami valójában nem is hiba és én is meg tudom egyszerűen oldani. Aztán jól felszámolja a kiszállást meg egy óra munkadíjat.
Szóval kiszedtem a kondenzátor egységet és befényképeztem a helyére. (legaramlas_1.jpg) Ezen a képen a légáramlás (általam feltételezett) sorrendjét nyilakkal és számokkal jelöltem, illetve bejelöltem, hogy hol áll némi víz, aminek szerintem nem kellene ott lennie. A 4. számmal jelölt nyíláson át (ami már a szabadba vezet) csöpög a víz. Nem sok, a szárítás elején kb. 2-3 másodpercenként 1-2 csepp, aztán ahogy száradnak a ruhák, már egyre kevesebb jön. A kondenzátor egység (kondenzator.jpg) hosszirányban (1.-2. irány) gumi szegéllyel vízmentesen le van szigetelve (a gumi és a „fogadó” műanyag perem nincs megsérülve), innen elvileg nem kerülhet ki víz. A kereszt irányban (3.-4. irány) áthaladó levegő viszont már a szabadba távozik.
Elképzelhető, hogy ebből a levegőből csapódik le némi víz a lemezeken és emiatt csöpög? A gép alján gyárilag van egy műanyag lemez (also_lemez.jpg) ami belülről egy kb. 0,5cm vastag szivaccsal van borítva. Lehet, hogy az eredeti elképzelés az, hogy azt a pár csepp vizet a szivacs felszívja és a meleg pedig kiszárítja? Ha tényleg úgy működik, ahogy fent leírtam, mitől lehet nálam több a víz a kelleténél? A szivacs már nem bírta magába szívni és a padlón is megjelent.
Előre is köszönöm, ha segítetek!
Szerk: Filc tömítés és kondenzátor egység csere.
Üdv:
Gyula
Sziasztok!
A főzőlap indukciós, típusa Electrolux EHH6240ISK.
Több évig rendben működött, most úgy döntött hogy ha több lap van bekapcsolva akkor csak úgy indul a következő ha az előző már elérte a beállított hőfokot és leállt. Szépen sorban felmelegíti mindegyiket, de egyszerre csak egyet indít.
Két fázisra van elosztva, üzem közben is 230V felett van a feszültség - tehát nem emiatt tiltja le.
Az sem hatja meg hogy ugyanazon a fázison lévő, vagy két külön fázison lévő lap van bekapcsolva. Csak egymás után melegít.
Mivel mindegyik lapnak külön elektronikája van, csak a kezelő lehet hibás - de szerintem nem is hibás hanem valami energiatakarékos üzembe sikerült kapcsolni. Gondoltam valami jumper vagy más átkötés lehetne amivel beszereléskor megadjuk hogy mehet -e egyszerre, de nem volt bolygatva a bekötése.
Inkább gomb kombináció lehet amivel elállították véletlenül.
Ebben kérném a segítségeteket, hátha látott valaki ilyen jelenséget.
Köszönöm!