Sziasztok!
Az asszony elmondása szerint a gép a centrifugálás programon nem tud túllépni. Folyamatosan pörgeti a dobot, amíg kézzel le nem állítja. Utána a vízleeresztés programot lefuttatva azért befejezhető a mosás, de ez a megoldás "nem az igazi".
Az elektronika nem ismeretlen terület, de mosógépekkel még nem foglalkoztam. Tudnátok egy-két tippet adni, hogy mit nézzek meg mielőtt kihívom a szerelőt? A gép 10 éves, tehát lehet, hogy "csak" meg kell tisztítani valamit, vagy nem is tudom. Robbantott rajz, illetve huzalozási rajz van hozzá itt a Tanyán.
Mint említettem, mosógépekben nem vagyok otthon, ezért ha tanácsot adtok, kérlek azt is írjátok le, hogy kb. mit hol találok.
szerk:
Kezelési hiba volt. Valamelyik gyerek eltekerte a centrifuga gombját "öblítőstop" állásba, ezért a centrifugálást el sem kezdte. Most már rendben van.
Köszönettel:
Gyula
Sziasztok!
Electrolux RDH97951W hőszivattyús szárítógép nedvesség érzékelési hibával küzdök 2 napja. Táphibásan került hozzám, szokásos LNK304 + 47 Ohm ellenállást + kondenzátorokat cseréltem. Gép bekapcsol elkezdi pörgetni a dobot, majd fél perc múlva végez és kiírja a 0:00-t. Teszt programnál E32, törlés után is.
Itt tanyán van két téma is (
Jaca a másik
Ata2k6 ) ezzel kapcsolatban, mindegyik ezzel kapcsolatos és hasznos, de az én problémám más.
Nedves ruha van a gépben, próbáltam rövidre zárt érzékelővel is. LM393 cseréltem (habár csak használt volt itthon), Opto-kat cseréltem, SMD ellenállások (3,3kohm és a többi is) jók. Nem kizárt hogy a használt LM393 is rossz, de amíg megjön az új és kicserélem szeretnék képben lenni hogy ha ugyan ez a hiba marad akkor mit tehetnék még. Szkópom nincs sajnos.
Ami még érdekesség hogy a kondenzátorok cseréje után összerakatlanul csak rádugva az elektronikát egyszer elindította a kompresszort, csak leállítottam hogy összerakjam a gépet, összerakottan viszont már nem ment a nedvesség érzékelés, és utána szétszedve sem.: )
Köszi előre is a segítséget.
Üdv.: G.
Sziasztok !
Az egyik kollégám a fent említett , 12 éves , mosógépnél járt . " Nem centriz . " Volt a hiba . Mivel az ékszíj rongyos volt , kicserélte . Gép centriz . Mindenki örül . Két nap múlva telefon : " Nem centriz . " Motor javítás , mivel a szénkefék " csutkák " voltak...stb . Gép centriz . El . Két nap múlva telefon : " Nem centriz . " Most itt van nálam az elektro-mechanikus panelje . Fotókat mellékelek . Mi okozhatja hibát ? Nagyon szépen köszönök minden hozzászólást . Üdv varga jano
Üdv!
Javításra került egy Electrolux EWT 1266ESW Semmi életjelet nem ad .
Valószínűleg táphibás, "azaz se kép se hang" egyszerűen mondva.
Sok energiát még nem fektettem bele de a panelre bemegy a 235 V.
Szemmel látható hibát égést nem látok.
Perifériák jók, a gép alig 4 éves, zsír új kinézetű
Kérdésem hogy valaki már belefutott e hasonló problémával.
Vagy esetleg valami típushiba?
Nagyon nem akarok belemerülni a lelkivilágába max a táp IC cseréjébe, de a kérdés érdemes e?