Sziasztok! A gép indításakor leszivattyúz, majd vizet vételez, forgatja a betöltött vizet, kis idő múlva megint leszivattyúz, megint vizet vételez. Egy idő után kiáll hibára.
Kijelzője nincs. a Program vége led egyet villog. Gyanúsan sok vezet vesz fel és szivattyúz le. Kb. 5-6 litert periódusonként.
Amit ellenőriztem: Motorok rendben működnek. Két nyomáskapcsoló van. Vizet öntöttem bele. A szintet ellenőrző ( 65/45) nyomáskapcsoló rendben kapcsol, kb 2-3 liter után, viszont a másik, a biztonsági nyomás kapcsoló ( 123/98) nem kapcsol, akármennyi vizet öntök bele. Kivettem, befújásra látszólag működik, kapcsol, persze azt nem tudni mekkora nyomásra.
Bizonyára ez a hiba oka, de nem értem, ennek a kapcsolónak nem csak az a feladata, hogy a túltöltést akadályozza meg? Vagy az első töltésnél ennek kellene jelezni a szintet? Mi érzékeil, hogy már sok a víz a készülékben? Túlfolyás nincs, az alja tök száraz.
Köszi, üdv mindenkinek.
Szép estét Mindenkinek!
Egyik ismerősöm gépe, Electrolux EWT 41262, amikor a házózati kábelt bedugta, elfüstölt. Szikrázó hangok mellett 2 sec alatt elnémult. A panelt kibontva a képeken látható égésnyom maradt meg. Véleményetek szerint mi okozhatta, úgy hogy csak áram alá lett helyezve, de még a bekapcsoló gombot sem fordította el. Ha valakinek van hasonló panele, és tudna fotót küldeni, hogy mi is volt az égés alatt, hogyan próbáljam a nyákot "javítani" akkor azt is megköszönném.
Üdv
Opeles
Szép napot mindenkinek
Egy kolegám hozott egy eletrolux mosogép panelt amin elég sok alkatrész tönkrement,keresek megvételre panelt.
ELUX 108351230
Üdvözletem mindenkinek. A porszívó (saját) alig múlt 1 éves. Persze már pont nem garos. A teljesítmény szabályozó kis nyákra már nem jön fel a betáp. A kábeldob hiba néz ki. Kérdésem, hogy lehet kiszerelni a dobot. Nem látok rögzítő csavart sehol. Pattintós? Nem igazán feszegetném ha nem muszáj. Köszönöm a válaszokat előre is.