Sziasztok!
Ismerősöm címben szereplő kazánjában harmadszor cserélték ki a vezérlő panelt, nem kevés pénzért.
Legutóbb elkérte a hibásat, és elhozta hozzám, hogy nézzem meg.
Megnéztem, nagyon szép, de ennél többet nem igazán tudtam megállapítani róla. A hidegen mérhető alkatrészek jónak mutatkoznak.
Segítséget kérek a következőkben:
Hogyan működik (esetleg rajz róla), mik a típushibái, javítja-e valaki?
Hogyan lehetne kazán nélkül letesztelni?
Üdv:
Fülesmester
Sziasztok! Egy Ariston Clas Premium 24 vezérlő panelja vizet kapott és berobbant a tápegység része. Lehet még más hibája is ennek következtében. Nagyon kisegítene ha valaki megadná a főtápok adatait esetleg kapcsolási rajzot /ami tudom szinte lehetetlen/. Bontott de működő képes is érdekelne.
Üdv!
Ismeri valaki ezt az elektronikát?
2 db 1,5V elemről megy.
Van rajt 2 led.
Az egyik akkor ég, ha begyújt a vízmelegítő, a másik csak akkor villog, ha alacsony a telep fesz. A forrasztásai ramatyok voltak, még az alacsony telep delejt se jelezte. Átforrasztottam, azt most jelzi.
Tehát nem szikráztat. Nem tudom mi lehet. A kék PP kondi merésre jó, meg a két elko is. Nekem gyanús a nagyfesz rész. Le lehet ezt választani valahogy, és kipróbálni ? Tudna Valaki tanácsot adni eme panellal kapcsolatban?
Kösz
:oops:
Sziasztok!
Nem igen vagyok irogatós fajta, de most hogy a tárgyban szereplő lámpát javítgattam elég meglepő dolgot tapasztaltam, gondoltam megosztom veletek.
A körpaneljén lévő kis 50Hz-es sima áteresztő tranzisztoros táp olyan elvarázsolt üzemben működik, hogy a kis (valamilyen BC) tranyó kollektorán 38V volt, bázisán a 18V-os zéner, kimenetének ennek megfelelően 17,4V-osnak kell lenni. A kb 40 mA áram, amit standby-ban szolgáltat ez a táp, 1W közeli disszipációt jelent a kis tranyónak (Q2 ha jól emlékszem).
Ki is purcant persze, meg a zener is, meg annak a soros ellenállása is, a panel enyhén szenesedett azon a részen.Jólehet azért csinálták így, hogy tudjon a 100V-os hálózati feszültségről is üzemelni, mégis ekkora dilettantizmus "MADE IN SWITZERLAND" jelzés, és igen jó ár mellet meglepett egy kissé.
Én úgy oldottam meg a problémát, túl a tranyó és a zener cseréjén, hogy az R28 jelü kis ntk ellenállás helyett egy egy fix 2W-os 470ohm-os ellenállást raktam be, ez disszipálja el a fölös teljesítményt, a zener soros ellenállása 750ohm lett (úgy szét égett az eredeti, hogy nem is lehetett leolvasni). A tranzisztoron így csak kb 2-5V esik.
A korrekt eljárás persze a trafó kb 2x9V-ra történő cseréje lett volna (a benne lévő 2x15V), de annyit nem akartam invesztálni. A 2W-os ellenállás elhelyezésénél ügyelni kell arra, hogy ne melegítsen el semmit.
Átalakítás után persze a 100V-os hálózatról
nem fog működni, de ez kevesek problémája lehet.
Ha valaki követné az eljárást azért nem árt meggyőződni arról, hogy a várható legnagyobb terhelés mellett (a 7 szegmens mindegyike világít)
is marad a tranzisztoron (kollektor-emiter) legalább 1V.
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Köszönjük a beírást, de a fenti sorokat azért szívleld meg.