ET-n van e esetleg ki címben említett műszereket gyűjt és javít?
Tapasztalatok és alkatrész helyettesítések ,esetleg érdekes régi olyan műszerrel rendelkezik mit az Orion gyártott az EMG megalakulása előtt! Szeretném főleg ezekről ha van rá mód képet tennének fel esetleg ha kapcsolási rajz is elérhető még jobb lenne!
Esetleg ha keres valaki valamit (poti,cső,kondi stb ) itt meg beszélhető lenne! (Tudom ez nem az a fórum ahol adok-veszek van)!!! Nem is ez lenne a lényeg!
Vannak speciális EMG alkatrész gyártmányok amik sehol nem elérhetőek!
Köszönöm hogy el olvastátok !
Egy kicsibe nyomuló EMG műszer gyűjtő tollából az írás!
Tisztelettel mindenkinek
Zoli
Sziasztok!
Van egy a címben említett ECL pulzusgenerátorom, amit nagy megelégedéssel használok. Elég gyors eszközről van szó, a gyári specifikációja viszont elég szűkszavú a műszer felfutási idejét illetően, ott csak annyi szerepel, hogy: <1ns. Persze ezt nem könnyű megmérni, pláne nem otthoni körülmények között.
Bent a munkahelyen viszont van egy LeCroy 2,5GHz-es oszcilloszkóp és ma végre meg tudtam vizsgálni ezen a műszeren a generátor felfutási idejét.
Álljék itt tehát tanúságul a mérési eredmény.
A mérési összeállítás: EMG 12563 -> 1m Amphenol RG-223 BNC-BNC kábel -> LeCroy Wavepro 725 ( belső 50 Ohm-os lezárás)
Ahogy a becsatolt képről is látszik a mért felfutás (10%-90%) ~425ps, tekintve, hogy a '80-as évekbeli magyar gyártású műszerről beszélünk ez több, mint kiváló eredmény. Le a kalappal a tervezői előtt!
K É P
Helló ! Egy kis tanácsot kérnék a címben szereplő géppel kapcsolatban.
Van egy ilyen gépem. Használat közben (az itt-ott javasolt 30 perc körüli bemelegedés után) a következő jelenségekkel találkozom NYUGALMI ÁLLAPOTBAN (tehát nem mérek semmit éppen):
1. Az ábrán megjelenő jel néha vízszintes irányba szétugrik egy pillanatra, aztán visszaáll normálisra. Ez a jelenség tök véletlenszerű, nem tudom egy bizonyos beállításhoz kötni.
2. A Vertical Current/Div osztó állásaiban a 10-20-50 uA állásban a jel két szélén két függőleges irányú vonal és egymás felett, egymáshoz közel, több "görbe" látható. Ha feljebb csavarom az osztót, akkor ezek a vonalak kisebbek lesznek, majd eltűnnek és megkapom a vékony egyenes vonalat (SAM_0984.JPG).
3. A Vertical Current/Div osztó piros állásaiban (No Base Steps) a legkisebb állásoknál (10-20-50 nA) nem egy egyenes vízszintes vonalat látok, hanem több zajos, egymás felett álló "görbét" (SAM_0985.JPG). Ha feljebb csavarom az osztót, a vonalak kisebbek lesznek, majd a 0.1 uA állástól szépen eltűnnek és szép vékony egyenes vonalat kapok.
4. Ez nem tudom, hogy ennél a gépnél hiba-e, de ha a kollektortápot növelem és magasabb vízszintes feszültséglépcsővel mérek (10-20V/osztás), akkor a jel intenzitása a kollektortáp feszültségével arányban csökken és a görbék nagyon apró (mm-nél kisebb) váltakozó intenzitású pontok sorozatává állnak össze.
Amit csináltam a géppel idáig:
1. Megvizsgáltam a tápot és azt rendben találtam.
2. A fokozatkapcsoló érintkezőit megtisztítottam.
3. A műszaki leírásban leírt gyors vizsgálati módokat végigjártam, azok szerint a vizsgálatok szerint az egyes részegységek rendben működnek. Ez utóbbi igaz is lehet, mivel, ha az érintett beállításokat elkerülöm, akkor félvezetőket tudok a géppel mérni szépen. De szeretném kijavítani az említett hibákat. Köszi minden segítséget.
Maga a gép egyébként szép és tiszta.
Helló! Keresek segítséget az EMG-1577-1 karakterisztika rajzoló beállítására. Uganis a rendelkezésemre álló
leírás és rajz nem tartalmaza a bekötését szerviz összekötőkábel vezélőjelek számára (control signals) M-2.
Érdekelne esetleg egy gyári darab vagy elég volna csak a bekötése.
Előre is megköszönöm. Udvaros Gyula.