Sziasztok!
A fenti programozható függvény/arbitrary generátor ('89-es EMG műszer) bekapcsoláskor (hideg állapotból) az összes kijelző, ill LED elkezd villogni (pedig van vagy 50), úgy 1-2 perc múlva pedig lefagy, vmi értelmetlen kombinációban. Többszöri ki-be kapcsolás után helyreáll és működik. Azt hittem, párától; napon szárítottam 1 napig, azután egyből működött vagy 2 napig, utána ugyanez, pedig száraz idő volt már. Tápfeszek, setup-aksi jó.(van eredeti gépkönyvem, vagy 2 kiló.) Bent olyan 10-12 hatalmas nyák, tele CMOS és TTL IC-vel. Fogalmam sincs, hol keressem a hibát. Örülnék, ha valaki ismerné, vagy javította, esetleg volt EMG-dolgozó. (Nagyon szeretem és jónak tartom a sajnos, néhai EMG műszereit, csővoltmérőm, szkópom is ilyen.)
Előre is köszönettel: Szamos
Helló ! Bocsánat, ha offtopic leszek, de a Javítás rovatba nem tudtam beírni valamiért. Így inkább ötletekre vadászom.
Szereztem egy hibátlan EMG-1392 típusú nagyfeszültségű mérőfejet. Annyi baja van, hogy a benne lakó 2x740 MOhmos ellenállásokat az előző tulaj eltörte (valami üvegtestű ellenállások voltak).
Szeretném megjavítani a mechanikailag tökéletes állapotú mérőfejet. Ötleteket szeretnék kérni, hogy a mai kereskedelmi forgalomban megkapható legnagyobb értékű ellenállásokból összeállított ellenállásosztóval ki lehet-e váltani a hiányzó ellenállásokat ? Annyi rémlik, hogy egy ellenállás párszáz voltot, egy-két kilovoltot tud csak elviselni átütés nélkül. Hogyan lehet megoldani mégis azt, hogy a 30kV-ot elviselje a pótlás, átütés nélkül ? Esetleg az ellenállásláncot zsugorcsőbe téve működne ? Köszi minden ötletet. Tudom, hogy az ötlet elsőre dörzskerekesnek látszik, de attól még megpróbálnám kivitelezni a javítást. Mindenből lehet tanulni. A kudarcból is.
Sziasztok!
Azért mert hiányoztam egy kicsit a fórúmról....nem azt jelenti hogy a műszerláz lankadt volna nálam...SŐT!
Újjabb szerzeménnyel gyarapodot a műszerparkom. Elsősorban eldicsekedni szerettem volna...másodszor pedig kérdéseim lennének az illetékesekhez!!
A képen látható magyargyártmányú, tekintélyt követelő jelgenerátorról lenne szó.
Első kérdésem:
-milyen célt szolgál a VERNIER feliratú kapcsoló, s ahoz megfelelő potméter?
-mi a kűllömbség az FM X1 és FM X100 között?
-milyen célt szolgál a "return to local" nyomógomb?
Egy szó mint száz...volna e valakinek ehez a készűlékhez magyar gépkönyve, használati útasitás, szerviz doksi?
Segitségeket előre is köszönöm!
Űdv varadi
Sziasztok
Pár dolgot leírok, amit itt olvastam, s kicseréltem.
Táp ellenőrzése +/-18V, 7,33V atom stabil.
RV4558-k cserélve LM358-ra. Fekete 220nF kondikat cseréltem (egyébként tényleg hibásak voltak)
és a tranzisztorok emiterében hidegítő, meg 47nf csatolók.
Az első bekapcsoláskor összes PLL hiba. A referencia panelen M6 hibás volt az első 7490. 1MHz helyett 1,25MHz jött ki, 2MHz helyett 2,5MHz ,1,25kHz. Csere után beálltak a referencia frekvenciák.
Most viszont megakadtam a szignálgenerátor javításában.
A hiba pl. 50MHz-re állítom a peremkereket jó, szépen léptethetem 10 MHz-el felfelé az okés, nem is villog a pll hiba led egyik modulon sem. Viszont:
Ha 11MHz-re kapcsolok az még jó, de ha 12MHz-re állítom akkor 14Mhz ; 13MHz-nél 15MHz jön ki. Viszont 14MHz ismét jó. A M5 modulban lévő 7410-et cseréltem,(MHz kapcsolók jelét fogadja) hátha alapon, mivel üzem közben sajna nem tudok belemérni.Diódamátrixot a peremkerekes alatt átmértem, hibás diódát nem találtam. BC-ket C-B-E -rá átmértem.
Kalibrálást nem tudom érdemes-e így elkezdeni.
Köszönöm a segítséget.
Szabi