Sziasztok!
Segítséget kérnék a fenti gépet ismerőktől az alábbi problémára.
Hozzám került nemrég egy jó állapotban lévő 1555-ös , a tápegysége hiányos, csak a hűtőbordát tartó kihajtható
lemeze van meg és a kábelköteg elvágott vezeték végekkel. A kapcsolási rajzot követve sikerült a vezetékeket beazonosítani.
A hűtőbordát rajta a 4db 2N3055-öt pótoltam.
Kérdésem a következő, a rajz szerint a +100 V és -75 V táprész szabályzó tranzisztorait a bázisukra kapcsolt ZX sorozatú zener dióda védi a túlfeszültségtől, ezek is szigetelten a hűtőbordára vannak szerelve ?
Másik kérdésem, fiókok nélkül be lehet -e üzemelni a gépet a tápegység beállítása céljából ?
Köszönöm a válaszokat,üdvözlettel
István
Helló ! Egy kis tanácsot kérnék a címben szereplő géppel kapcsolatban.
Van egy ilyen gépem. Használat közben (az itt-ott javasolt 30 perc körüli bemelegedés után) a következő jelenségekkel találkozom NYUGALMI ÁLLAPOTBAN (tehát nem mérek semmit éppen):
1. Az ábrán megjelenő jel néha vízszintes irányba szétugrik egy pillanatra, aztán visszaáll normálisra. Ez a jelenség tök véletlenszerű, nem tudom egy bizonyos beállításhoz kötni.
2. A Vertical Current/Div osztó állásaiban a 10-20-50 uA állásban a jel két szélén két függőleges irányú vonal és egymás felett, egymáshoz közel, több "görbe" látható. Ha feljebb csavarom az osztót, akkor ezek a vonalak kisebbek lesznek, majd eltűnnek és megkapom a vékony egyenes vonalat (SAM_0984.JPG).
3. A Vertical Current/Div osztó piros állásaiban (No Base Steps) a legkisebb állásoknál (10-20-50 nA) nem egy egyenes vízszintes vonalat látok, hanem több zajos, egymás felett álló "görbét" (SAM_0985.JPG). Ha feljebb csavarom az osztót, a vonalak kisebbek lesznek, majd a 0.1 uA állástól szépen eltűnnek és szép vékony egyenes vonalat kapok.
4. Ez nem tudom, hogy ennél a gépnél hiba-e, de ha a kollektortápot növelem és magasabb vízszintes feszültséglépcsővel mérek (10-20V/osztás), akkor a jel intenzitása a kollektortáp feszültségével arányban csökken és a görbék nagyon apró (mm-nél kisebb) váltakozó intenzitású pontok sorozatává állnak össze.
Amit csináltam a géppel idáig:
1. Megvizsgáltam a tápot és azt rendben találtam.
2. A fokozatkapcsoló érintkezőit megtisztítottam.
3. A műszaki leírásban leírt gyors vizsgálati módokat végigjártam, azok szerint a vizsgálatok szerint az egyes részegységek rendben működnek. Ez utóbbi igaz is lehet, mivel, ha az érintett beállításokat elkerülöm, akkor félvezetőket tudok a géppel mérni szépen. De szeretném kijavítani az említett hibákat. Köszi minden segítséget.
Maga a gép egyébként szép és tiszta.
Sziasztok!
A kérdésem lényege az lenne,hogy a címben szereplő oszcilloszkópot jó áron lehetne megszerezni,igaz hibásként árulja az eladó.
Az általa leírt hibajelenség az az,hogy bekapcsolás után semmi nem látható!
Érdemes lenne e megvennem illetve tudnátok e segíteni a javításában,vagy alkatrész ügyben ha netán valamilyen spéci alkatrész kellene hozzá!
Természetesen az alkatrész szükségessége esetén nem ingyen kérném a segítséget!
Köszönöm az építő jellegű segítséget!
UI:Amiért foglalkoztat a dolog az az,hogy szeretnék egy 2CH-s olyan 50Mhz és 60Mhz közötti oszcilloszkópot venni!
Illetve lenne egy ilyen oszcilloszkóp amit egy műhelyből illetve műhelyfelszámolásból lehetne megvenni igaz ez egy HP oszcilloszkóp,kérdés ha az EMG-t hanyagolnom kellene akkor a HP-t megérné e megvenni!Az ára 55EFt!
UI:Az oszcilloszkóp most már elindul,viszont kalibrálni kell mert csúnyán eltekergették nagy valószínűséggel!
Ha minden igaz akkor rendben van az oszcilloszkóp,maximum apróbb igazítások vannak még rajta,illetve be kell szerezzek egy normális függvénygenerátort!
Üdv:Morfeus
Üdvözlet!
Úgy látszik elkapott a ,,vegyük rossz oszcilloszkópot és én majd megjavítom'' betegség, mert még épphogy csak megjavítottam a 1567-es szkópot most vettem egy rossz 1568/2-t is... Még nem kaptam kézhez ezt se, viszont ennek van két fényes pont a képcsövén bekapcsolás után, tehát vagy a fűrész generátor, vagy az X eltérítése a rossz.
Tegyük fel, hogy sikerülne ezt is megjavítani. Szerintetek melyiket tartsam meg? Ez a 1567 sok szempontból nagyon tetszik nekem, csak az a baj vele, hogy az asztalomon a ,,munkatérből'' nem látok rá rendesen a szkópra, mert túlságosan kilóg. Ilyen szempontból a 1568/2 jobb, mert az sokkal rövidebb, viszont az csak 30MHz-es (jó, azt sem használnám ki jelenleg, de ki tudja mit hoz a jövő) viszont kettős idő alapja van, ami nagyobb rugalmasságot jelent, mint a 1567-es 10x kapcsolója. Illetve ki mit tud mondani arról, hogy mekkora eltérés van 1568/2 és /2A jelű gép között, átalakítható-e gazdaságosan a sima /2-es /2A-ra?