Sziasztok!
Kéréssel fordulnék szakavatott EMG műszerekben járatos taghoz!
Fent nevezett szkóp kapcsolási rajzom van ,de feszültség adat sehol a rajzon!
Szóval olyan szakit keresnék aki tud is feszültség értékekkel szolgálni még jobb ha anódáram értéket is tud,vagy esetleg a trafók gyári méretezéséről van doksia!
1db trafót kéne tekerni ,sajnos adatok hiányában nehéz elindulni !
Köszönöm
Zoli
Válaszd ki a megfelelő fórumot, majd adj neki címet és írd be a kérdésed.
A téma címe tartalmazza a hibás eszköz márkáját és típusát. Szintén tartalmazza röviden a problémát.
pl: ACER AL1711 monitor képernyője 5 másodperc után kikapcsolA helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet!
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el.
21:03
Rajzot, service manualt, jobbra a "Keresem/WANTED" doboz "KATT IDE" gombján keresztül kérj!
Szia.
Megfelelő adatokkal, feszültség/áramok értékeihez ilyen formában tudnák segíteni: https://elektrotanya.com/sites/default/files/comment/2020/02/rajz_0.pdf
Feri
0
Szia!
Köszi a linket !
Paramétereivel a csöveknek nem lenne bajom,katalógusokból ki nézhető !
Ez a dolog kicsit össze tettebb ,sajnos!
Üdv
Zoli
0
Üdv!
Kérdéseim:
1. Mivel ez egy erősen múzeális darab, mi a célod vele? Működőképes gyűjteményi példányként korhűen felújítani vagy mindennapi használatra alkalmassá tenni?
2. Működött ez a valaha nálad? (már tudom hogy nem mivel hiányzik az egyik hálózati transzformátora) Ez egy valódi kétsugaras szkóp, külön külön elektronágyúval és eltérítő lemezekkel. A 4BP1/D szkópcső állapota így nem ismert. Beszerzése ha szükséges, nem lenne egyszerű!
3. A birtokodban lévő rajz alapján tudható melyik trafó hiányzik?
4. Az a rajzod van amelyik abban a '62-es jegyzetben található? Mert ha igen, ott semmi alkatrészérték nincs feltüntetve csak a pozíció számok. (Már tudomásomra jutott hogy a Széchenyi Könytárból sikerült alkatrészjegyzékhez is jutnod ha jól értelmeztem privát soraid.) Feltudnád ide vagy az adatbázisba tölteni a rendelkezésedre álló dokumentációt?
-
A gyorsító feszültség (-1500V/cca. 20MA max.) ismert és a csövezés alapján a fűtőfeszek és áramok. Az kétféle anód feszültség elég jó pontossággal megsaccolható, szerintem 300-350V/100-150mA a végfokoknak és 250-280V/100mA -ra tehető a többi fokozaté. A negatív feszt ez utóbbi váltó tekercséről egyutas kapcsolásban állítják elő.
-
6.A fentiek fényében meglehetősen nagy fába vágod a fejszédet, a képzettséged, csöves áramkörökben való jártasságod nem tudom milyen mélységű valamint milyen műszerezettséggel bírsz.
Egy két fotó sem ártana a hiányzó transzformátor helyéről a rögzítésére szolgáló furatok elhelyezkedésének beméretezésével. Ez támpont lehet a hozzávetőleges vasméret meghatározásában azon túl hogy rendesen szükséges megméretezni ami az előzőekben megsaccolt szekunder adatok ismeretében nem gond némi túlméretezést is biztosítva.
1
Kedves Guest!
Orion-EMG műszereket gyűjtöm csak és 90% -ban csak a csöveseket!
Műszereim vannak jók is javításra szorulók is szóval hogy mérhessek az nem gond!
Mivel gyűjtő vagyok így a lehető leg jobb az ha korhűen sikerül helyre állítani a műszert!
Trafó melyik nincsen meg még egyenlőre nem tudom,mert el lett téve a készülék ,transzformátor hiányában nem láttam sok értelmét annak hogy foglalkozzak vele! Annyi történt hogy meg szereztem hozzá minden csövet,miket a helyükre is tettem!
Dokumentációt meg próbálom fel tölteni,valamelyik nap!
Saccolásod feszültségekkel kapcsolatban akár jó is lehet ha tényleg a csövekből indulunk ki !
A könyvtáros doksiból annyi ki derült még hogy körülbelül 400W a teljesítmény felvétele a műszernek!
A készülék hátulján ki hagyott 2db trafónak a hely körülbelül meg egyezik! (rögzítő csavarok furat pontjai egyeznek e azt szintén nem néztem még)
Nem lenne ez olyan nagy gond hogy egy trafót meg tekerjen az ember ha lenne pontos adat ,és be szerezhető lenne egy bővített ablakos EI magos trafó vagy legalább a lemezek !! Igaz nem egyszerű rendbe tenni egy olyan készüléket mi ennyire szét lett barmolva de véleményem szerint nem lehetetlen !
Mutatok két képet az egyiken a meglévő trafó van ,kb egy ekkora méret mi a másik oldalán a készüléknek el fér!
0
Nagyon úgy fest hogy talán az egyetlen itthon fennmaradt példány van a birtokodban. Mint ilyen, bizony különös bánásmódot érdemel!
A maga 60 kg-os súlyával tekintélyes darab. :-)
Úgy látom, a meglévő trafó jelenleg csak be van lökve a jelenlegi helyére, a vezetékek több helyen elvágva.
A feladat adott, kimérni a meglévő trafó feszültségeit. A cséve alján az alsó két tekercs lesz a primer két 110V-os tekercsrésszel.
Ha ennek a trafónak megvannak a szekunder feszültségei, tudunk továbblépni, melyik trafó nincs meg jelenleg.
Közreadom a birtokomban levő rövid ismertetést és kapcs. rajzot a Kovács István: Műszertechnika (elektronikus műszerek) '62-es kiadású technikusi jegyzetből.
A trafó vasmag méreteit mérd meg. (külső, pakett vastagság, és ha hozzáférsz, a cséve belső szélességét, vagyis ami a vasmag keresztmetszet kiszámításához szükséges, ne kelljen vasmag táblázatokat bújni emiatt.)
Egy kereszt kérdés: Az mérőfejei megvannak?
0
Szia!
Nem az egyetlen darab, nekem is volt egy ilyen, elajándékoztam egy nagyon közismert emberkének, aki itt és a Távjavításon is fent van, de nyilván itt nem nevezhetem meg, majd ha olvassa és akar, akkor jelentkezik.
Mérőfejek nélkül, de a gép működött is valamilyen szinten, megvolt a 2 sugár, és érezhető volt, hogy látja a bemeneteket...
Egyébként 002 volt a gyári száma!!!!
Abból lehetne feszültségeket megmérni...
Laci
0
Szia!
Amit írsz az nem lenne rossz ,persze ha az új tulaj hajlandó ilyesmire !?
Ki várunk ,rá érek ,lehet lesz ki tud segíteni !
Köszönöm
Üdv
Zoli
0
Szia!
Rajz és leírás kapcsán annyit tennék hozzá ,hogy nem ez az egy van mert az eredeti doksi mi asszem 1959 es az továbbra is rendelkezésre áll a Széchenyi könyvtárban! Elég macerás ki kérni főleg annak ki nem tag és nem a közelben lakik!
Én Tatabányáról tettem meg kétszer az utat ! Kellett egy havi olvasójegyet kiváltanom (csak evvel kérhető ki bármi külső raktárból) Az nap ki kértem a doksit (jegyzem meg, több nyelven is meg van) mihez papírlapokat kellett ki tölteni!
Heti egyszer hoznak fel a raktárból anyagot ,szóval a kikérésem napján ez felejtős meg arra a hétre is! Következő héten hétvégén tudtam át venni,vagyis kérni hogy másolják le!
Na így van meg ez a részben jó doksi!
Meglévő trafó az be van csavarozva a helyére ,ezt még akié volt a szkóp tette be, meg a nagy fojtó tekercset is!
Mérőfejem egy meg van hozzá,persze nyomozni kell másik után is !
Mérőfej van vagy 0.5-1Kg között tetemes darab!
Múltkori leveledben volt egy kérdésed mire nem adtam választ ,bocsánat érte!
Kérdezted mennyire vagyok járatos eme technikában!
Szerencsémre sokat tudtam tanulni ,könyvek ,műszerész barátok által,plusz a rengeteg éjszakázás mit a hobbimra szenteltem!
Trafót tudok számolni és tekerni is ,legalább is így gondolom! Van pár általam készített trafóm,ami több éves és akár 36 óra üzem közben sem melegszik ,és paramétereiben azt tudja mit számoltam!
Csövek mik érdekelnek csak ,így az erősítőmet is magam készítettem (nem másoltam ) ! (dobozolása sose lesz készen :-D)
Több éve ez is működik hiba nélkül!
Csöveket tudok mérni :CSV-I itthon!
30KV ig egyenfeszt is!
120 Megáig frekit
100Mhz ig váltófeszt igaz csak 300V ig!
R-C elemek mérése is megoldott
Rengeteg retró korhű alkatrészzel plusz csövekkel is el vagyok látva!
Csőkatalógusok is vannak,meg hát a neten is megnézhető !
Ennek tudatában gondoltam bele vághatunk egy kis restaurálásba !
Volt pár műszer mibe életet leheltem ,de tán ez lesz a legnagyobb feladat !
Segítségedet köszönöm
Üdv
Zoli
0