Sziasztok!
Hosszú évek alatt rászántam magam a címben említett műszer megvásárlására. Alapvetően szép állapotú darab, rendszerváltás közeli évjárat.
A működése majdnem tökéletes. Az eddigi tesztjeim során azt tudtam megállapítani, hogy +10dBm kimeneti állásban feltekert kimeneti potméter esetén a kimeneti jelre valamiféle zavar (AM szerű moduláció, noha az ki van kapcsolva) ül rá a kb. 220-440MHz közötti kimeneti frekvenciák esetén. Ettől eltérő jelszinteken (pl. 0dBm bármely potméter állása, de akár a +10dBm 0-20%-os állásában), illetve más frekvenciákon a zavart nem látom.
Azt hozzá kell tegyem, hogy a kimenetet szkópon vizsgálom (HP 1720A: 275MHz), ezzel kb. 460-480MHz-ig voltam képes triggerelni a jelre, szóval, hogy e fölött mi történik azt most egyelőre nem látom, viszont 440MHz-nél akkor is tisztának látszik a szinusz...
Amit kipróbáltam:
- M8 kimenetén a jel minden általam mérhető frekvencián tiszta.
- M9 kimenetén pontosan ugyanazt a hibát látom, amit a műszer kimenetén is.
Ebből arra következtetek, hogy a hiba az M9 modulon belül lesz. Mivel van a szkóp-hoz nagy impedanciás FET fejem, a szignálhoz meg kiemelő kártyám ezért in-circuit méregetnék. Viszont sehogy sem tudom kiszedni a "bőréből" a modult, mi a trükk?
Megoldás
Sziasztok!
Van egy EMG 1314 csővoltmérő egy ideje a tulajdonomban. Mostanra eljutottam odáig, hogy jó lenne használható állapotba hozni. Mérőfejek nélkül került hozzám. Ezért szeretném magam elkészíteni.Nem tudom pontosan, hogy nézhetett ki az eredeti. Az kiderül a használati utasításból hogy valamilyen koax rendszerű csatlakozói voltak.
Többet nem tudok. Talán hasónló lehetett mint amiket a szkópokhoz használnak? Ebben szeretném kérni a segítségeteket. Köszönöm.
Sziasztok !
Segítséget kérnék rajz ügyben. Nemrég hozzájutottam egy EMG1173 szignálhoz.Működik de még sem "rózsás a helyzet.
20-25 perc üzem után a T2 hálózati trafó, amelyik a legtöbb cső fűtését is hivatott ellátni erősen melegszik a kéz már nem állja. Teljesítmény felvétele a gépkönyv szerinti 150-160 W helyett 190 W közeli. Szerintem menetzárlatos a T2 trafó.
Szeretném megjavítani ill. megállapítani melyik tekercs menetzárlatos. Az első akadály amibe belefutottam, a tanyán fellelhető
rajz és sm. az 1173/B tipust tárgyalja. Hasonlít nagyban de nem az igazi. Talán a trafó megegyezik, de a bekötések feltérképezése a B tipus rajzáról elég nehézkes.Találtam egy könyvet Nagy Sándor Elektronikus mérőkészülékek 1965 szkennelt
változatban, ebben benne van a sima 1173 részletes működési leírás beállítás és rajz. Sajnos olyan rossz a digitalizálás
minősége hogy szinte használhatatlan. Itt kérnék segítséget attól akinek megvan a fenti könyve a rajzot jó minőségben
szkennelve feltöltené vagy egyéb más forrásból.
Köszönettel István
Sziasztok!
Segítséget kérnék a fenti gépet ismerőktől az alábbi problémára.
Hozzám került nemrég egy jó állapotban lévő 1555-ös , a tápegysége hiányos, csak a hűtőbordát tartó kihajtható
lemeze van meg és a kábelköteg elvágott vezeték végekkel. A kapcsolási rajzot követve sikerült a vezetékeket beazonosítani.
A hűtőbordát rajta a 4db 2N3055-öt pótoltam.
Kérdésem a következő, a rajz szerint a +100 V és -75 V táprész szabályzó tranzisztorait a bázisukra kapcsolt ZX sorozatú zener dióda védi a túlfeszültségtől, ezek is szigetelten a hűtőbordára vannak szerelve ?
Másik kérdésem, fiókok nélkül be lehet -e üzemelni a gépet a tápegység beállítása céljából ?
Köszönöm a válaszokat,üdvözlettel
István