Üdvözlet!
Úgy látszik elkapott a ,,vegyük rossz oszcilloszkópot és én majd megjavítom'' betegség, mert még épphogy csak megjavítottam a 1567-es szkópot most vettem egy rossz 1568/2-t is... Még nem kaptam kézhez ezt se, viszont ennek van két fényes pont a képcsövén bekapcsolás után, tehát vagy a fűrész generátor, vagy az X eltérítése a rossz.
Tegyük fel, hogy sikerülne ezt is megjavítani. Szerintetek melyiket tartsam meg? Ez a 1567 sok szempontból nagyon tetszik nekem, csak az a baj vele, hogy az asztalomon a ,,munkatérből'' nem látok rá rendesen a szkópra, mert túlságosan kilóg. Ilyen szempontból a 1568/2 jobb, mert az sokkal rövidebb, viszont az csak 30MHz-es (jó, azt sem használnám ki jelenleg, de ki tudja mit hoz a jövő) viszont kettős idő alapja van, ami nagyobb rugalmasságot jelent, mint a 1567-es 10x kapcsolója. Illetve ki mit tud mondani arról, hogy mekkora eltérés van 1568/2 és /2A jelű gép között, átalakítható-e gazdaságosan a sima /2-es /2A-ra?
Sziasztok,
Az EMG 1577-es karakterisztika rajzolójához keresek dokumentációt és alkatrészeket. A konfiguráció az EMG 15775 nek felel meg - univerzális készlet, amely tartalmazza a alap és a nagyáramú mérőegységeket. Hiányzik az összekötő kábel készlet, valamint a befogó készlet. A nagyáramú mérőegységből sajnos az áramvezető "kulcsok" is hiányoznak.
Kérem aki segítségetek, ha van eladó doksi/ alkatrész, ne habozzon.... kérem írjatok.
Az alábbi eszközöket /alkatrészeket keresem:
- Socaplex névre hallgató csatlakozóhoz alkatrészek - ház, lezáró lap, nagyáramú érintkező sáv,
vagy komplett összekötő kábel készlet. Ha esetleg a szerviz kábel elő kerülne az lenne a hab a tortán, s a kiemelő kártyáról még nem is beszéltem.
- mérőpultban levő mikro kapcsoló
- alkatrész befogó
- nagyáramú mérőegységben levő áram kulcs (nagyáramú dugasz 2db)
- alap készülék marker "jostick" mikro kapcsolója - ez sajnos törött
Dokumentáció - gyári gépkönyv és kapcsolási rajz, lehetőleg angol vagy magyar nyelven, de a német és az orosz sem jelent problémát.
Egyenlőre egy EMG1577/B alap kialakításhoz sikerült már gépkönyvet találni, azonban nem vagyok biztos, hogy 100%-os a név azonosság. A B verzió, azontúl, hogy ergonómikusabb volt a kialakítása, rendelkezett Printer porttal is, míg az elődje csak az IEC buszos volt. Kezelő szervek és a leírás alapján rokon gépek voltak, de bizonyára voltak eltérések a típus jelölésen kívül is.
Üdv.
Tibor
Sziasztok!
Hosszú évek alatt rászántam magam a címben említett műszer megvásárlására. Alapvetően szép állapotú darab, rendszerváltás közeli évjárat.
A működése majdnem tökéletes. Az eddigi tesztjeim során azt tudtam megállapítani, hogy +10dBm kimeneti állásban feltekert kimeneti potméter esetén a kimeneti jelre valamiféle zavar (AM szerű moduláció, noha az ki van kapcsolva) ül rá a kb. 220-440MHz közötti kimeneti frekvenciák esetén. Ettől eltérő jelszinteken (pl. 0dBm bármely potméter állása, de akár a +10dBm 0-20%-os állásában), illetve más frekvenciákon a zavart nem látom.
Azt hozzá kell tegyem, hogy a kimenetet szkópon vizsgálom (HP 1720A: 275MHz), ezzel kb. 460-480MHz-ig voltam képes triggerelni a jelre, szóval, hogy e fölött mi történik azt most egyelőre nem látom, viszont 440MHz-nél akkor is tisztának látszik a szinusz...
Amit kipróbáltam:
- M8 kimenetén a jel minden általam mérhető frekvencián tiszta.
- M9 kimenetén pontosan ugyanazt a hibát látom, amit a műszer kimenetén is.
Ebből arra következtetek, hogy a hiba az M9 modulon belül lesz. Mivel van a szkóp-hoz nagy impedanciás FET fejem, a szignálhoz meg kiemelő kártyám ezért in-circuit méregetnék. Viszont sehogy sem tudom kiszedni a "bőréből" a modult, mi a trükk?
Megoldás
Éppen a tárgybéli szkópomat kellett javítanom. Ez már készen van, de megkérdezem, mit érdemes cserélni benne? Elkókat? Esetleg más szokott bizonytalanná válni?
Gondolom bármilyen más EMG szkóppal kapcsolatos hasonló tapasztalat jól jöhet.
Köszönöm.