Sziasztok!
Szereztem a Fluke Ti-20 hőkamerát, működik is, csak pontatlan.
Bekapcsoláskor kb. 20 fokról indul, és szép lassan megy fel a hőmérséklet akár 30 fokig is.
Méréskor viszont a magas hőmérsékleteket alacsonyabbnak érzi.
Az érzékenysége tökéletes, akár tized fok különbségeket is érzékel, ha pl. egy radiátor különböző pontjaira irányítom.
Még nem szedtem szét, ahhoz hozzá kell készülnöm, mert elég finom kis műszer.
Egy dologra gondolok, a képalkotó hőmérsékletet stabilizáló peltier esetleg nem megfelelően működne?
Kérdésem hogy van-e bárkinek tapasztalata, akár a konkrét típus vagy csak úgy általában, hogy mit lehet elkövetni, mert egy kalibráció kb. 60k.
Laci
Helló ! Kukáztam egy keskeny dobozos, legutolsó változatú TR-0163 PIF IV-et. Összevissza működött, úgyhogy elhatároztam, hogy megjavítom. Mivel az oszcillátor rész javításával nem jutottam előre, csináltam bele egy új oszcillátort, ami kifogástalanul működik. Szinuszt is ad, meg négyszögjelet is, pont úgy, ahogy az eredeti oszcillátor rész is csinálta (csak szélesebb sávban, he-he-he).
A problémám a következő: a gépben a tápegység és a végfok panelt összevonták, ez egy darab panel. Csakhogy ez a panel ebben a kukázott gépben összevissza van barmolva. Bele nem illő vezetékek (lámpazsinór !) lettek beleszerelve, a tápegység részen légszerelve vannak alkatrészek (!!!), továbbá a végfok rész sem működik. Egy szó, mint száz, nem tudom visszaállítani ennek a résznek az eredeti állapotát, a beültetési rajz híján. Nem szeretnék ide is új panelt építeni ha nem muszáj.
Abban kérnék segítséget, hogy valaki legyen olyan jó és juttasson hozzá egy BEÜLTETÉSI RAJZhoz ennek a gépnek a TÁPEGYSÉG+VÉGFOK paneljéhez. Vagy pedig ha akad kifogástalanul működő, bontott, eredeti gyári állapotú (NEM turkált) ilyen panel, akkor az a panel érdekelne engem. A részleteket megbeszéljük, csak legyen, amiről beszélhetünk !
Köszönöm a segítséget előre is. A mellélkelt képen levő géphez keresek segítséget, DE CSAK EHHEZ ! Régi PIF 4-3-2-1 NEM érdekel, mégpedig azért nem, mert nem tudom, hogy azokban mi volt a táp és a végfok. Ismerem, azokat a gépeket, de szét sose szedtem belőlük egyet sem. Nem szeretnék lakatolni még pluszban egy új dobozt az esetleg nem megfelelő méretű panel miatt. Az enyém ez a legutolsó változatú KESKENY dobozos kivitel, az ehhez való TÁPEGYSÉG+VÉGFOK panel rendesen működő és turkálásmentes verzióját, vagy pedig ennek a panelnek a BEÜLTETÉSI RAJZÁT keresem. Bármilyen megoldás érdekel. Ha nekem megfelelő bontott panel lenne, akkor azt megveszem. Köszönöm ! Ha valaki privátban gondolja, akkor a hummer@enternet.hu címre várom az ötleteit.
Ahogy tudok jönni, úgy fogok válaszolni az esetleges javaslatokra, ajánlatokra. Köszönöm.
Tiszteletem a Kollégáknak!
Kaptam egy EMG TR-0307-es impulzusgenerátort.
Első bekapcsolánál verte a biztiket a +-15V-nál.
Meglett a baja, 2db 10mikro/16V-os csepptantál volt elszállva.
Így már megmarad a bizti, a kimeneti szintet lehet is szabályozni (+5V-tól -5V-ig).
Ha átkapcsolom a műszert (METRIX MX25B) frekvencia mérésbe, 0Hz-et mérek minden állásban (15Hz-100MHz).
Valamit elronthattam? Volt egy olyan sajnálatos bekapcsolás, hogy a +-15V helyére véletlenül +-22V került. Ez okozhatott ilyen jellegű kárt, hogy nem indulna el az órajelgenerátor?
A segítségeket előre is köszönöm.
Esetleg ha lenne valakinek rajza, azt megköszönném.
Jól jönne esetleg egy magyar leírás is.
Lóránt
http://regimuszereklhanzi.5mp.eu/web.php?a=regimuszereklhanzi&o=adT3Oib7sn
Tisztelt Fórumtársak,
Teljesitmény Hanggenerátor problémába kérem a segitségeteket.
Gyártó/Tipus:
Fővárosi Finommechanikai Vállalat/TR-P.I.F.IV.
A jelenség a következő:
Frekvencia állitáskor leszakad az oszcillátor, majd sűrű lengedezések után beáll az új érték. Van egy érzésem, hogy nem igy kellene lennie. Ha valakinek van tapasztalata, legyen kedves megosztani velem.