Sziasztok.
Került hozzám ez a Fagor felültöltős mosógép, vizet beereszti aztán felpörög egyből nincs szabályzás.
Motort levettem tachoja szakadt, nulla az ellenállása, tettem rá egy másikat, aztán próba de ugyan az a helyzet. Tachot nézem megint nulla az ellenállása. Elkövettem azt a hibát, hogy az elektronikát nem néztem át, de sebaj egy tacho bánta.
Viszonr a panelt kifordítva egyből látszik, hogy ahová csatlakozik a jeladó két saruja az ott lévő két ellenállás szétégett, valószínű amiatt ment tönkre ismét.
A kérdésem az lenne, hogy elég ha a két ellnállást cserélem, vagy mást is kell még, más alkatrész miatt ég meg az ellenállás?
Mi a tapasztalat, nem volt még ilyen hibám.
Lehet orvosolni, vagy panel csere?
Köszönöm.
Sziasztok!
Segítséget kérek!
A fent említett géphez hívtak ki. A hiba elmondás szerint a következő:
A program elindul, de megáll, és kézi rásegítésre(programkapcsoló továbbkattintásra) befejezi a programot!
Rögtön szétszedtem az előlapot és kivettem a programkapcsolót.
Levettem a tetejét, szemre semmi hiba nem látható, nincs lefogazott fogaskerék ilyesmi.
Bekötöttem 230V-ra a szinkronmotort ami a kapcsoló oldalán van és bedugtam.
A program a 4-es után megállt, de kézi segítségre sem indult.
Rámértem a szinkronmotor kapcsaira, ahol a hálózati fesz. meg is volt.
Gondoltam meghalt a motor, ezért levettem a kapcsolóról.
Így a kezemben tengely mozdítására elindult, viszont apró erővel meg tudtam fogni és akkor megállt, nem forgott. Fezs. elvételére visszaadására sem reagált, de megsegítve ismét indult.
Na mondom megvan a hiba valami kh-s a motorral.
Visszaraktam a kapcsolóra bedugtam és azóta már 3-szor körbe hajtotta és megy rendületlenül!
Az a kérdésem, hogy találkoztatok e már ilyen hibával?
Döglődhet így egy szinkronmotor?
Sziasztok!
A címben említett mosógép néha-néha elfelejt centrifugálni.
Mi lehet vele?
Köszi!
"(olyan fórum téma megnevezést/elnevezést válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2 nem indul )
Az pl. nem elég, hogy "LG RE" vagy "Cuccok!!!", illetve hasonló, vagy érdektelen információt tartalmazó cím!"
A címben szereplő gép centrifugálás előtt hosszabban szivattyúz mint korábban (üresen is megy a szivattyu) majd egy pillanatnyi felpörgés után a centrifugalas leáll ( igazán nem indul be teljes fordulattal).
Minden egyéb funkció működik.