Sziasztok
Adott egy Fagor CB30 ECOtronic bojler. Adott pillanatban viz nelkul maradt es utana E8 hibat adott.
A kollegam edesanyjae, leszerelte es elhozta. A muhelyben nem kotottuk vizre, csak 2-3 masodpercre bekapcsoltuk. Az E8 hiba tulmelegedesre utal.
Van a nyakon egy SAFETY jelzesu gomb, ezt megnyomtuk es eltunt az E8 hiba.
Van az alaplapon 3 rele ami az ellenallasokat vezerli. Legalabb ketto kozuluk nagyon egettnek tunt, azt tanacsoltam, hogy csereljuk ki, de legalabb tisztitsuk meg. Omron relek, relative konnyen leszedheto atlatszo kupakkal. Megtisztitottuk uvegszal, kontakt-spray es 800 csiszolopapir segitsegevel, osszeraktuk.
Eredmeny: E7 hiba.
Mondom neki: ugy tunik, viz nelkul semmikeppen nem tudunk tovabbjutni, vidd haza es kosd be.
Elvitte, de a hiba nem tunik el, a SAFETY gomb nyomasa utan sem.
Errol a hibarol ennyit talaltam a konyveben:
E7 Áramkör • Hívja a műszaki szolgálatot.
A futobetetek jok, a relek latszolag jok.
Tudna valaki tanacsot adni, mit tudnek ellenorizni?
Minden jot,
Janos
Sziasztok !
Mivel finommechanikából "fölmentettek" , ezért kérem a kollégák segítségét ! A fotókon látható kapcsoló , egy igen jó állapotú , Fagor , FCH94 , cod:905112498 , 2005-ös gyártású , mosógép kapcsolója . " Darál . " Megjavítható ez ? Vagy az egész mosógép , alkatrész hiány miatt , kuka ? Előre is nagyon szépen köszönök minden hozzászólást . Köszönöm . Üdv varga jano http://data.hu/get/9892426/2016-08-04_Daral_a_kapcsolo.zip
Sziasztok !
A szinkron motort leszerelve , látszott , hogy a fogaskerék ép. A fék rendben . A zsírozás , mint új korában . A program kapcsoló belsejét WD40-el befújtam . Először , tegnap , több programon elindult . De , ma reggel a 2. és 3. programon , nem . Hiába a szinkron motor direkt táplálása (230Vac ) , nem lép . " Darál . "
Nem javítható .
Köszönöm az értékes véleményeket . Üdv jano
Üdv mindenkinek.
A fent nevezett mosógépbe hol lehet kapni
Ilyen relét lehetőleg magyarországon?
Válaszotokat köszönöm.
Üdv:Gábor
Üdv mindenkinek , ez intelligens mosogatógép nem fűti fel a vizet, bekapcsolás után 8-9 perc mikor kellene hogy elkezdjen fűteni megáll és ki írja a hiba kódot.Amit megnéztem : Fűtőszál jó , a klixon jó ,a kis mikrokapcsoló ami érzékeli a keringető szivattyú működését átvált , a panelon a fűtés kapcsoló relé kivéve 12v-ről behúz meg kapcsol műszerrel mérve a kis SMD ami a reléd vezérli mérve jó a bázisának egy 2k7 ellenálláson meg van a folytonosság a proci lábáig , de akkor miért nem melegíti a vizet ? Egy kis segítség , valami ötlet jó jönne .