Sziasztok!
Elnézést hogy a címben nem írtam típust,de a gép a helyszínen van és a típusszámot sajnos elfelejtettem feljegyezni.A vezérlőpanelja ugyanaz mint a 3FS-3611-esé,csak ez 1400-as centrifugával rendelkezik.Az esetek többségében az ilyen helyszínen nem javítható gépeket el szoktam hozni haza,de most sajnos ezt nem tudom kivitelezni,mert a teherautómon még nincs műszaki vizsga,így marad a helyszíni javítás.A hibajelenség pedig a következő.Ha elindítok egy mosási programot,akkor ajtó lezár és elkezdi betölteni a vizet.Közben elindítja egyik irányba a dobot és amíg a vízvétel tart,addig forog folyamatosan a dob is.Olyan bő negyed dobnyi víz beszívása után elzárja a vizet és leáll a dob is(amit még észrevettem,hogy jóval a víz elzárása előtt kattan valami,szerintem a vízszintszabályzó,de a víz csak folyik tovább befelé),viszont a kijelzőn nem lép ekkor tovább,hanem elkezd pár másodperces impulzusokkal még vizet beengedni,de a dob nem forog közben.Ezt a vízvételezgetést képes addig csinálni,amíg megtelik a dob.Illetve tovább is csinálná ha ki nem kapcsolom.Hibakódot nem ír ki.Amit eddig megnéztem:Fűtőszál,hőérzékelő,vízszintszabályzó,légcsapda.Dugulás nincs a vízszintszabályzó is kapcsol.A fűtőszál is jónak tűnik.Megcsináltam azt is hogy a fűtőszálat,hőérzékelőt,vízszintszabályzót egyenként lehúztam(az egyes alkatrészek lehúzása között természetesen újrapróbáltam,de a gépet nem hatotta meg.A hiba továbbra is fenáll.Elhoztam a panelját gép nélkül tudom hogy nem sokat lehet vele kezdeni,de azért megmérem benne amit tudok.Mindenkinek köszönöm előre is a segítséget.Üdv:Ladakölyök
Sziasztok!
Keresek egy Fagor 1FET-109W/04 (92511066) programkapcsolóba 3 db relét!
A motor egyik irányba forgat-másik irányba csak ugy,ha megkoppintom a relét,akkot hajlandó müködni!Ezért gondoltam,kilököm mind a 3 relét,ujat neki!
Akinek lenne ilyen reléje,kérem jelezze!
Köszi elöre is!
Üdv:Villszer
Sziasztok!
A következő dologban szeretném kérni a segítségeteket.
A címben szereplő felültöltős mosó-szárítógépben kellett szénkefét cserélnem, mert el voltak kopva.
Csere után rendben elindul a mosó program, de mikor az utolsó 7 perchez ér mikor centrizik, akkor a kijelzett és beállított fordulatszám (pl 1300) egy pár perc után (kb 2-3 perc) elkezd lefelé menni (1300-1100-800-600-400-110) és ezzel együtt a motor fordulat is változik.
Sőt a kijelzett hőfok érték is ugrál körbe körbe 40-30-20..... de az itt már nem befolyásol, mert csak centrizik.
Ha megáll a program akkor kiírja a stop feliratot, de rögtön átvált , mintha be akarnam ujra állítani a programot, és változtatja a fordulaszámkijelzést.
Ezek utan ujra szénkefe csere, mert nem volt tul biztató, a helyzet majdnem ugyanez, de most már a program vége után marad a stop helyzetben ahogy lennie kell.
Kicsit tanácstalan vagyok, lehet valami testpont kimozdult a helyéről, vagy nem jó kontaktol?
Bármi ötletet szívesen veszek.
Üdv,Mindenkinek! Fagor 1f 4611-es Lcd kijelzős mosógép az ajtózárat lezárja,programot stb engedi választani,a start led is kivilágít indításkor,de sajnos semmi nem történik. Mivel az ajtónyitó fül szét volt törve az ajtókapcsolót kivettem,rövidre zártam,motort fűtőbetétet,szivattyút ellenőríztem idáig,hibát nem találtam. Bogarásztam a service manuálját,de okosabb nem lettem. Kis idő múlva DEMO feliratra vált a kijelző. Jól jönne egy kis segítség. Köszi mindenkinek előre is.