Sziasztok
Nem találok ilyen tranzisztort magyar webáruházakban tudnátok segíteni mi lehet jó helyette. Samsung Bn44-00159A tápjában van. SOT23 tokozású az alldatasheet.com oldalán megtaláltam a paramétereit de nem találok helyettesítőt.
Balázs
Hello,
I have this LCD TV which has a very white screen, the picture is visible. I could not find any fault on the CCFL Lamp inverter and was suspecting the T-Con panel of failure. The T-con panel is integrated in the control board. What i did is using "freeze it" cold spray i sprayed one of the IC's and it cured the fault. Perhaps the IC needs to be replaced. The part number is AS15-G. This component is not available for purchase in south africa and i would need to import it from china. This part is a LCD voltage buffer.
Regards
Angelos
Sziasztook!
Elég volt ebből a TV-ből.
Ezt a szemetet újítottam ebéd óta, fél táp csere, minden amit írt a fáma.
Sortranya helyére izzóval megnézve semmi, izzó nem világít nafta nincs. Akkor bekapcs és kész. Kép megjön, de valami serceg. következő bekapcsnál már csak pittyeg. Elég volt ebből a trágyából, akinek kell vmi belőle ordítson!
Üdv:
Pityesz
Üdv Mesterek!
Öreg Sony függ részébe cseréltem elkókat.
A csőnyak kocogtatására pattogott egy párat a cső.
Utána se kép, se hang,OSD sincs, távra sem reagál.
Áram alá helyezve elindul, a stby led néha hosszan villan egyet és ennyi.Proci 5V-ja megvan.Cseréltem procit (3-t is belepróbáltam), eepromot a (reset tranyót és zenert),textpanelt.A hiba maradt.
SDA.SCL szintek kb.4,8V-on.
Néhány ötlet jól jönne...
Köszönöm