Segítséget kérek, hogy melyik alkatrészt kell kicserélni és milyenre ahhoz, hogy a készülék az összes kábel TV csatornáit tudja fogni.Jelenleg van olyan csatorna amelyik "alatt" megy egy másik.
Tisztelt Mesterek!
Adott a fenti Funai TV. Egyenlőre annyit tudtam megnézni, hogy a tunerképen nincs zöld szín. (hangyaháborúnál sem)
A zöld OSD feliatok viszont tökéletesen megjelennek. Sejtésem szerint a színdekóder körül kéne keresgélnem. Vagy tévedek?
A másik probléma, hogy nem találtam olyan rajzot, ami a készülék IC garnitúrájával stimmelne. A készülék hátulján FUNAI TV-2000A MKII felirat virít, viszont a panelen nem találtam ilyesmi sasszi számot, csak egy ilyet: "BL5470F01001-1".
Az IC-k az alábbiak:
TMP47C634N
CXA1213S
A7530N
CXA1214P
LA7830 (esetleg 7630 elég halovány a festés)
AN5265
sortranyó: D1398
Most jut eszembe, a memo és a táp IC-ket nem írtam fel...
Minden ötletet, esetleg rajzot szívesen veszek.
Köszönettel:
Gyula
Sziasztok.
Mlntha szellemképes lenne de nem az. A képen függőleges csíkok vannak ami a jobb oldalon átmegy sötétbe /hangyáknál/. Amikor van kép akkor csak a csíkok látszanak, viszont a sötét oldalon az OSD fekete és a színek se tökéletesek. Próbáltam lefotózni, így sikerült. :)
Üdv.
Sziasztok! A fenti lcd tv-be szétégett az 1nf/2KV -os kondi.Semmi zárlatot nem találok de a táp nem indul be.Már mindent átnéztem egyesével de rossz alkatrészt nem találtam.A táp Ic-t cseréltem UCC28600D-t.Nem volt valakinek ilyen hibája?