Sziasztok,
Fenti mosogatógép megállt működni. Hibajelzést nem adott, minden gombnyomásra látszólag a normál működésnek megfelelően tette a dolgát, DE hiába zártam be az ajtaját a kiválasztott program nem indult el. Gondoltam nem érzékeli a ajtózárat, Szétszed,ajtózár mikrokapcsoló tökéletesen teszi a dolgát. Visszamértem vezérlő panelig, ott is jól működik a kapcsoló. Neten találtam egy pdf doksit (mellékelve, Cseh oldalon találtam de van angol része is), ami leírja, hogy hogyan lehet szervíz menübe bejutni és tesztelni. Nem jutottam előrébb. Három factory mód beállítására ad lehetőséget a szervíz menü, gondoltam kipróbálok egyet (leírás a P.00-t utasítja, én kipróbáltam a P.03-t), nem kellett volna.... Azóta minden LED-et (visszajelző gombok mögött, idő szegmensek, só és öblítő hiány) kigyújt, ha feszültség alá helyezem, semmilyen gomb kombináció nem javít a helyzeten. Valaki tud ilyen panelt szervizelni (tesztelni és/vagy alaphelyzetbe hozni / újra programozni)? Esetleg javasolni valamit a panelcserén kívül?
Köszönet
VCsaba
| Sziasztok!
Annyira fiatal gép, hogy por sincs benne. Tiszta röhej, de ez a magnetron is valószínű levegős, nem melegít. Másik magnetront belerakok, bármilyet, melegít. Újra a régit vissza, megint nem melegít.
Csak én érzékelem, hogy egyre rosszabb minőségűek a magnetronok, és úgy szarnak be, hogy ne lehessen például bevezető cserével javítani?
|
Sziasztok
Gorenje Gvsp165j típusú mosogatógép f12 hibával leáll indítás után. Bemenő vízcsövön lévő kis műanyag szűrőkosarat kitakarítottam, de a utána is leáll hibára. Mosogatógépek lelki világát nem ismerem, mit kellene még ellenőrizni rajta? A leírásban erre a hibára azt írja hívja a szervízt.
Köszönöm Balázs
Sziasztok!
Mosógépszíjakkal tapasztalatot szerzett fórumtársak véleményét kérem.
Hároméves Gorenje WEI723 mosógép ledobta a szíjat. A hat borda közül négy le van darálva, a törmelék a mosógép aljába hullott. A szíjon "Gates" logo és "6EPJ-1260 623111" felirat van.
Első kérdésem: mi okozhatta a hibát? A tengelyek stabilak, nem lötyögnek. A hibás szíjat visszatéve, a gép működik.
Második kérdésem: Internetes keresés során azt találtam, hogy két gyártó terméke szerezhető be: Gates és Optibelt. Van ezek minősége között érdemi különbség?
István