Sziasztok!
Gorenje wa50100 mosógép, mind ha nem is kapna feszültséget.
CR1,CR2 kondikon megvan a 300 volt.
De a CR4 en nincs semmi.
Viper12A IC1-nek kéne létrehoznia feszültséget.
Átnéztem mindent, ic is cseréltem de semmi.
Ajtó kapcsolót ellenőriztem, azzal kezdtem.
Van ötletetek mit nézzek meg?
Sziasztok!
Van egy Gorenje MO17DW mikróm. A kijelzőn folyamatosan a "** 1 s" felirat jelenik meg, és mindig csipog. Esetleg találkozott már valaki lyennel? Lehet kezdeni vele valamit?
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni
Gábor
Sziasztok!
Hozzám került egy Gorenje FN619EEW5 fagyasztó. Első alkalommal elindult, hűtött is, szerintem túlságosan is (hőmérő szerint -31fok). Nincs rajt kijelző, csak egy tekerőgomb (elektronikus szabályozós). Visszavettem rajta és fél nap múlva arra lettem figyelmes hogy nem indul a kompresszor és leengedett a hűtő. Hiába tekertem vissza a hőfokszabályozót többet nem indult. Inverter vezérlőn egy led mutatja a hibakódot, 6-ot villan.
https://www.youtube.com/shorts/gIakRMKBV1c
Azt kéne valahogy kiderítenem, hogy ez a hibakód a kompresszor vagy az elektronika hibára utal.
Köszi előre is a segítséget.
G.
Sziasztok!
A címben szereplő gép szárítási programban dobja a F17-es hibát. A program elindul majd kb. 30 perc a hibajelzésig. A gép főjavításon esett át (csapágy cserék, teljes tisztítás) a hiba előtte is jelentkezett. Ami eddig vizsgálva lett: a fűtőszál előtt és után 1-1 klixon és 1-1 hőmérséklet érzékelő. Ami eddig megállapítva lett: A fűtőszál és a két klixon soros kapcsolásban üzemel, ezt megbontva a programot elindítva a hibajelzés ugyan abban az időpontban jelentkezik (30 perc, hideg levegőt forgatva). Valamelyik hőmérséklet érzékelőt lehúzva F15 már a program elején.Újra visszarakva mindent felfűt a fűtőszál és az utána levő klixon kapcsol, ahelyett hogy a vezérlés venné le az áramot tőle ha eléri a megfelelő hőmérsékletet. Amikor a hibakód jelentkezik gyakorlatilag szakadt a fűtőáramkör (mint amikor lehúztam a sarut). A gépet időközben elvitték mert mosni azt kell vele. Mit ellenőrizzek még legközelebb amikor arra járok?
Köszönöm a segítséget!