Sziasztok!
Hozzám került egy ilyen erősítő, ami áram alá helyezve semmire nem reagál, csak világít a stby led, és eléggé melegszik bent az stm proci, próbáltam uart-on olvasni a procit, de nem jártam sikerrel. lehetséges, hogy feladta az stm? Ha vennék másikat ahhoz meg nincsen program(legalábbis nem találtam sehol), vagy esetleg valakinek lenne hozzá mentése?
Üdv.: Viktor
Sziasztok
Bevallom őszintén, hogy megakadtam ennek a rádiónak a javításánál.
Kapcsolási rajz van itt, köszönöm a feltöltőnek.
Hiba:
AM néma, csak halk sistergés, adót nem vesz.
FM nél helyi adót (rálátok az adóra) bekeveredik, természetesen MÁSHOL jön. A KF-be keveredhet vagy az első tranzisztor keveri ki a nagy jel miatt , (itt bizonytalanodtam el)
Szóval nekiláttam feléleszteni... Tápfeszültségeket ellenőrizve egyből feltűnt, hogy kevesebb a rajzon lévőnél.
A tápfeszt 9V-ot külső tápról adom ami a T348 áteresztő és utána stabil 8V körüli.
Az FM egységre menő "nagy stabil " feszültsége 3V körüli. ebből még lejön a soros GE dióda 0.2V feszültsége aztán véleményem szerint ez már kevés, hogy elinduljon a helyi oszcillátor. (tranzisztorokat cseréltem 2 db BF240)
Ami gyanús az a TAA691 rajz szerint a 14-es lábon 7V/2V körül kéne lenni, de csak 4V körül van.
Az 5. lábon 0.3V feszültséget mérek...
12. lábon is kevesebb , így nyilván a T260 tranzisztor is kevésbé nyit.
Lehet a TAA691 rossz?
Ez az FM egység amúgy nem egy csúcstechnika. De ez volt annó...
Kádár könyvben volt valami jó kis szájbarágós, vagy hajdani Rádiótechnika...
Tapasztaltabb kollégák talán találkoztak hasonló esettel, esetleg olyan rajz amin jobban fel vannak tüntetve a feszültség értékek... stb. javítási tipp stb.
Nagyon köszönöm a segítséget.
üdv
Szabi
...vettem a vaterán egy kb 50 éves VTRGY R656/Balaton típusú rádiót, a transzformátorait felhasználva építettem egy kis 5W-os SE gitárkombót a Cornford Harlequin kombóját alapul véve (youtube-on sok jó demó található) mindössze 2db ECC83, EL84 és EZ81 csöveket tartalmaz, egy Celestion Seventy 80 hangszóró lett felhasználva, a triódák egyenáramú fűtést kapnak, az egyenirányítás átkapcsolható csövesről Si diódásra. Az építés folyamatáról készítettem egy fotóalbumot: http://r656cornford.guitarplayer.fotoalbum.hu/
Sziasztok!
Hollywood IMPACT 1000 végfokot javítanék,de elakadtam,mert a koppanásgátló relék nem húznak be bekapcsoláskor.
Ha összezárom a vezérlő tranzisztor lábát akkor a relék bekapcsolnak,és tökéletesen szól,a végfok rész teljesen rendben van,a kimeneti feszültségek is 10-20 mv körül vannak,az LM324 ic-t is kicseréltem,a régi is jó volt ezek szerint.
Kapcsolási rajzot nem találok hozzá akkor talán könyebb lenne,a kis tranzisztorok is jónak tűnnek,diódák is,kondik is,ellenállások sem szakadtak.
Valakinek van valami ötlete,hogy mi lehet a baj?
Köszönöm előre az esetleges segítséget!