Sziasztok!
Szeretném a gépet teljesen átnézni, hogy a későbbiekben ne legyen vele gond.
Mielőtt nekikezdek ennek az óriásnak lenne pár kérdésem :)
A kép tetején egy halvány ( szerintem más észre sem venné) piros vízszintes csík látható. Ha kapcsolgatom akkor előfordul, hogy több is akad.
Szerintem egy 100 mikro lehet az eltérítésben, legalábbis remélem.
Másik, hogy a hangja bár brutális, de a bal csatorna ( ha szembeállok a géppel ) alig szól.
Ezt menüben kell állítani vagy ezt a részét is átkell vizsgálnom a bébinek?
Bocs ha dedósnak tűnnek a kérdések, de mihamarabb megakarom csinálni tökéletesre, ekkora géppel nemakarok sokat majmolni, mert nemférünk el.
Köszönöm!
Üdv:
Pityesz
Tisztelt uraim újra neki láttam a fent nevezett tv-nek ki cseréltem a Gratez diódákat 5db nem volt jó most már van 300v vagy is a puffer jó volt nem kellet cserélni. D még kellet cserélnek a BYV-16 diódát is most már meg szűnt az hogy állandóan ki verte a diztit.AZ ajzat dugón 0 ohmot mérek.És még mindig nincs nagy fesz.És az összes elkot ki cseréltem ami nem volt vagy gyanús volt.Vagy ha vala ki tudna segíteni kapcsolási rajz ügyben meg köszönném.
Sziasztok!
Eddig nem találkoztam ezzel a típussal, de most van egy 40VLE7321BL Grundig tv amit frissíteni kellene.
Az elektroda.pl -en egy toshiba frissítést javasolnak, de az nem kell neki. Ha bedugom a fat16 -ra formázott pendrive a toshiba fájljával, nyomom a P+ gombot és bekapcs akkor villog 4 -et és kialszik a led.
Amúgy sima bekapcsoláskor csak világít a led. Gombra, távirányítóra nem reagál. Táp bekapcsolt állapotban, háttér és t-con táp kikapcsolva.
SPI-t töröltem és visszaírtam, nincs változás.
Előre is köszönöm!
Joco
2SC5331 tranzisztor,zárlatban.Volt csere de újra kiég.Körülötte átnézve minden,csak a sorkimenő nem de nem tudom hogy lehetne megbizonyosodni róla hogy rossz vagy jó.Ebben szeretnék segítséget kérni.Nem szeretnék tranzisztorokat tucatszámra venni.