Üdv
A fenti készülék röpteti a TDA8350Q tip. eltérítő IC -t.
Az r55006 poz. számú ellenállás 5R6 lefüstöl az ic jól mérhetően zárlatos lesz.
Kondikat ,diódákat stb ellenőriztem .Látszólag minden hibátlan.
Az utolsó IC-met nem szeretném röptetni.Hálás lennék mindedn ötletért.
Köszönettel:töröká
szervusztok
GRUNDIG CUC1825 zavaro zoldes kaotikus csikok a kepernyon,es ezek a csikok lehetnek vertikalisak szelesebbek,szoval ide oda mozgo zavar.
Viszont teletextnel kifogastalan a kepminoseg.
Igazabol hibat nem is talalok,azaz egyenaramu meresek rendben,...meg a 24c08 es a 24c02 eepromokat is atirtam,de ugyanaz a hiba.
Talan a feature boxban van hiba,viszont csere modul sajna nincs.
A hiba behatarolasaban kernek segitseget.
koszonom
sziasztok.lenne egy grundig cuc2032-es sasszi ami táp javítás után csak egy programhelyet hajlandó mutatni + az AV-t.OSD-je csak a hagerőnek van.az "i" gombra sem reágál.látott már valaki ilyet?
Üdv mindenkinek!
A tulaj még javíttatná ezt az amúgy stabilan működő készülékét, de utánanézve elég reménytelennek tűnik. Az alap hibajelenség, hogy készenlétből nem indítható. Régebbi topikokat átolvastam, látom sokszor típushiba. Dokut leszedtem, átnéztem a tápot (TDA4605/3 , 2db opto stb.), a szabályozó hurkot kiiktatva műterheléssel indítva 147V-on tökéletesen megy. Ezek alapján nagy valószínűséggel az SDA5250 D12 100Hz proci a hunyó, ami nem indítja el a tápot a stndby ON vonalon annak ellenére, hogy a külön készenléti táp a 12V-ot adja, ebből a +5V megvan, kontakthibás stab nincs, és az IR vevő is küldi a jelet a proci felé. (A tulaj szerint a leállás előtt már voltak olyan hibajelenségek is, hogy a kép többször elment mialatt a hang megmaradt - lehet akkor már döglődött a processzor...)
Szerintetek tuti proci, (gondolom ezek a procik már nem nagyon forognak közkézen jó pár éve) vagy lehet még valami hunyó a bokorban?
Üdv!
fridiszerviz