Hi.
A fenti sasszis tv T70-740/4 top tipussal és függő eltérités nélkül csak egy vizszintes csikkal került a műtőbe.
Hang van,csatornát lehet váltani, fény is van a csikban.
Mértem a feszeket is,a rajz szerinti értékek vannak.
Tápot kondiztam,eltéritést szintén majd cseréltem a tda 8174 ic-t, de nem változott semmi-a tda sajnos bontott volt,gondoltam rossz!!!
Rendeltem ujat,cseréltem de csak annyi változott hogy a csik szétnyilt kb 5 cm-re.
Mértem,cseréltem az alkatrészeket,főleg kondikat de semmi változás....
Már az eltéritö menetzárlatra gondoltam,bár ohmikusan jónak tünt.
Közben beszaladt egy techwood tv amiben pont olyan az eltéritő mint a grundigban,persze átcseréltem, de maradt a keskeny csik....
Na itt akadtam meg,semmi ötletem nincs.
Rajzot nézve semmi különlegességet nem látok, de mégis van valami bibi!!!
Ha lenne valakinek ötlete,megköszönném!!
Üdv,egon
Üdv.Mesterek! Némi segítséget kérnék a fenti masinához.Bekapcsoláskor azonnal lövi azSI60001-ES biztit.Mit gondoltok erről? Előre is köszönöm!
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Üdv!
Van ez a grundig tv,olyant csinál,st by led világít,távval indítom,beindul 1 pillanatra,képcső 4 sarka bevillan,és ciccen a cső is,de rögtön halványodik a piros led,és összeomlik. 3-4 ik bekapcsolás után középen egy vízstintes volnal is látszik bekapcsolásnál 1 pillanatra. Függ ic-t kiszedtem már,nem e az terhel be,de kiszedett ic vel is ugyanez van!Sorkimenőt is cseréltem már,és a táp elkókat is...de ugyanez...Mi lehet ezen hiba forrása? Tép ic-t igaz még nem dobtam ki lehet az is? Vagy valami konkrétum ha tudja valaki?
Köszi!
Üdv:Sparco
Sziasztok!
Grundig Vision3 26-3820 tipusú lcd-tv-hez keresek T-con panelt, Tipusa:26T04-C00. Javitási tippet is elfogadok. Az egész panel átlett már forrasztva. Forrasztás után 1-2 órát megy, majd átvált a kép fehérre.
Köszi: Hege.