Üdvözlet a tanyasiaknak.,
Biztosan van más is aki már mérgelődött ennek az elvetemült gépnek az inditásával.Ha nem indul, akkor az ember megpróbál egy kis benzint bespriccelni neki, mert ugye szikrát azt nem lehet.
Én is belefutottam hirtelen 4 db szikragyártó tirisztornak nevezett fekete vasmagos nehezékbe.
Mérni ugye csak akkor tud az ember, ha tudja hogy mit kéne mérni. Mivel a műgyantába nem lát bele a fantáziával rendelkező "mester", hát kiboritja a belit. Na én is ezt csináltam.
Azért hogy a sorstársakat megkiméljem a hasonló torturától, most közzé teszem mit láttam a műgyanta mögött. Kis panel, rajta 3 db dióda, sacc 1 N40007, mivel jelzés nincs rajta, egy ellenállás, a jelzés szerint 10 ohm, de én 12-t mértem, egy tirisztior és egy kondi, ami saccolásom szerint 820nF-1uF lehet. Sajnos ez nem élte tul a melegitrést.
A tekercsek kivezetései sajnos szintén a bontás áldozatai lettek, és ilyen mód én saccoltam be a nyákon lévő kivezetés forrpontok szerint. Ha tévedtem az elmélettel, akkor kérem javitsatok ki.
A test, és a slussz csatlakozás az biztos.
Kimérve az alkatrészeket, mind jó. Tehát a hibát nem ők okozták, hanem a vékony vezetékek forr hibái, vagy szakadásuk.
A műgyanta átka, hogy ha öregedéstől reped, akkor a 0.1-es drótot is szakitja.
Azt viszont nem tudom, hogy az új tekercsek miért nem adnak szikrát.
Ennek csak egy magyarázata lehet, az hogy az ügyes kinai a kaka tekercset is el tudja adni, mert a fogyasztóvédelem képtelen mindent ellenőrizni.
További kellemes javitgatást.
köszöntem
MERCURY Smart PRO 1200
javitani kell,de hiányzik egy alkatrész
a nyák lapon ugy van jelölve,hogy DS1
gömbölyű,mintha elko nak a helye lenne
mi lehet az?
Üdv mindenkinek!
Ma megint eőtérbe került egy régebbi gond. A multkor javítottam egy Grundig autó rádiót. Ami időnként felhangosodott, átforrasztás, gombcsere, a hiba megmaradt. (A műhelybe nálam ment 2 napig hibátlanul.) A sikertelen javítás miatt adtam egy másik rádiót (Blaupunkt) ma szólt a tulaj, hogy ez is ugyan úgy viselkedik. Elképzelhető, hogy az autóban van valami ami a hibát okozza?
Helló ! Egy kis segítséget kérek egy ismeretlen transzformátor teljesítményének a közelítő megállapításában.
Hétvégén kukáztam egy bazi transzformátort. Jó 8-10 kg lehet a tömege. A vasmag EI lapokból készült, plánparalell összefűzésben. A vasmag 165 mm széles, 150 mm magas és 60 mm vastag. A tekercselés egy zárt műanyag csévetesten van. A kivezetések csokikba csatlakoznak, onnan lehet további felhasználásra a villanyt elvezetni (lásd a képet).
A trafóba 220V-os hálózati feszültség megy be, minden adatot ehhez írtak rá, így én is ezeket adom itt meg. A szekunder feszültségek is a 220V-os hálózathoz készültek, az értékük a 230V-os hálózatban picit magasabb.
A szekunder tekercselésben van egy 220V-os és egy 110V-os tekercselés (ezeknél árammegjelölés nincs !), valamint egy 6V-os 4,2A-es, 12V-os 4,2A-es és 24 V-os 2,5A-es tekercselés. Minden tekercs kivezetés olyan szövött-impregnált anyagú szigetelő csőben halad, mint pl. a csöves technikában a transzformátor kivezetések (az anyag nevét nem tudom).
A transzformátor vas az egy bazi vas, olyan 60 x 70 mm-es reális oszlop keresztmetszetet tartok valósnak hozzá (de ellenőrizni persze nem tudom). A primer tekercs huzalozása 1 mm átmérőjű huzalból készült. A 220V-os szekunder huzalozás szintén 1 mm, a 110V-os huzalozás 1,4 mm átmérőjű huzalból készült. A kisfeszültségű részek vezetékezésével nem foglalkoztam, mert ott az áramok oda vannak írva a feszültségek alá (a kisfeszültségű tekercselés az áramokkal szumma 136 VA teljesítményt vesz fel elvben).
A vas méreteire olyan táblázatot eddig nem találtam (pl. EI-165 lemez), amiben benne lenne a teljesítménye. A trafóra 200 VA teljesítmény van vésve, de kizárt dolognak tartom, hogy egy ekkora bazi vassal "csak" ennyit tudna. A kisfeszültségű részen beleférne, de ott van még a 110V-os és a 220V-os leválasztó részből kivehető villany és a trafóveszteség is. Akitől szereztem a trafót azt mondta, hogy régen a Gelka használt ilyet és három szervizasztalt látott el egy ilyen trafó árammal. Ő egyébként úgy beszélt erről a trafóról, hogy 1 kVA-es gép (ami valós lehet amiatt is, mert van egy 400VA-es hálózati leválasztó trafóm, ami ennek a bazi gépnek a hónaaljáig ér).
A segítséget abban kérem, hogy a hálózati oldalon mekkora biztosítékot tegyek fel, hogy se nagyon alá, se pedig fölé ne lőjek a transzformátorból kivehető teljesítménynek ? Mekkora lehet a reális teljesítmény felvétele ennek a trafónak ? A szekunder oldali leválasztó részre is szeretnék biztosítékot szerelni, az ördög sosem alszik, ehhez sem ártana egy hozzávetőleges teljesítményt tudni.
Köszönöm az érdemi segítséget előre is.