Sziasztok, üdv mindenkinek. A szóban forgó hifiben egy szalagkábel merevítő leválása miatt elmozdult- fordult a kábel a foglalatban, többszörös zárlatot okozva. Jópár alkatrész cseréje után létrejött a vezérlés, kijelző gombok ledek működnek.
Sajnos a CD rész csak kerreg, a paneljén lévő soklábú nem kap tápfeszt. A service manuálban nem szerepel ennek a panelnak a rajza.Tudna valaki segíteni? Esetleg komplett panel?
Párom gyerekkori rádiója DSS101 hozzánk került. Szépen kitakarítottam kontaktspray a váltónak potiknak. Szól szépen. Kár, hogy KH-on már szinte semmi nem fogható. Az URH áthangoltam szól és szépen bár egy kicsit telt a hangja ugye ez a magas levágási szabványkülönbségből adódik. De ezt a hangerő potival némiképp korrigálni lehet. Ez szólna most a verandán mivel jó időben itt étkezünk és jó zenét hallgatni.
A bánatom a következő.
2-3 óra után hirtelen elmegy az érzékenysége URH sávban. Nem elhangolódik hanem a térerő műszer szerint is érzékenysége megy el. Ez elég gyorsan történik. Szerintetek az áthangolás miatt vagy valami más öregedett meg. Próbálkozzak fagyasztóspré és hőlégfúvóval keresgélni a tunerben ?
Tanácsokat köszönöm
Üdv!
Picit hosszú lesz, elnézést!
Az alábbi képen egy Magnat Classic 360 autós erősítő táprésze látható. A zöld vonaltól balra a meghajtás, ha jól látom egy egyszerű astabil multivibrátor, a jobb oldalon pedig a kapcsoló fet-ek.
Katt a nagyobb változatért.
Az én verzióm egy picit különbözik a képtől, csak négy darab fet van benne, de az a négy fet erősebb valamivel. Minden más ugyan az.
A készülék hibás, az összes fet átütött, csúnyán meg is égették a nyákot.
Jelenleg IRF1010N van benne (55V, 11mOhm, 85A). A fet ára 500 ft/darab.
Ezt szeretném helyettesíteni, de van egy paramétere, ami nem tudom, hogy esetemben mennyire okozhat problémát, méghozzá a sebessége:
td(on) Turn-On Delay Time: 13 ns
tr Rise Time: 76 ns
td(off) Turn-Off Delay Time: 39 ns
tf Fall Time: 48 ns
Az alábbi alternatívákon gondolkodok:
IRFZ48N - 55V, 11mOhm, 64A) - 190 Ft, Ez elég gyors, de valamivel kevesebb áramot tud
IRF2807 - 75V, 13,Ohm, 82A - 255 Ft, 2 mOhm-mal nagyobb belső ellenállás és az egyik paraméter rosszabb
td(on) Turn-On Delay Time: 13 ns
tr Rise Time: 64 ns
td(off) Turn-Off Delay Time: 49 ns
tf Fall Time: 48 ns
IRF3205 - 55V, 8mOhm, 110A - 245Ft, jóval erősebb de lassabbnak tűnik
td(on) Turn-On Delay Time: 14 ns
tr Rise Time: 101 ns
td(off) Turn-Off Delay Time: 50ns
tf Fall Time: 65 ns
PJP75N75 - 75V, 11mOhm, 75A - 180Ft, távol keleti csoda, nem is hallottam még róla
td(on) Turn-On Delay Time: 22 ns
tr Rise Time: 20 ns
td(off) Turn-Off Delay Time: 90ns
tf Fall Time: 18 ns
Hozzátenném, hogy a TO220 tokozás maximálisan 75A áramot enged folyamatos üzemben.
A magam részéről az IRFZ48N-t választanám, de az majdnem 20 amperrel kevesebbet tud. Ha az kevés, akkor az IRF2807-t, ami majdnem olyan gyors mint az eredeti, viszont picit nagyobb a belső ellenállása, tehát jobban melegszik.
Egy hálózati kapcsoló tápba vidáman beleraknék egy másik fet-et, mert ott IC vezérli amiben van védelem. Ez viszont ha jól látom vidáman szénné égeti magát. Nem akarok olyan alkatrészt berakni, ami elsőre látszólag jól működik, de hosszabb távon gondot okozhat. Ne feledjük, hogy autós erősítőről van szó, ott pedig -20 és +50 fok között bármi előfordulhat, egy esetlegesen működő alkatrész hosszabb távon problémát okozhat.
A kérdés: helyettesíthetem a fenti FET-ek közül valamelyikkel a hibásakat, vagy ragaszkodjak az eredetihez? Mennyire befolyásolja a fenti kapcsolóüzemű tápban a működést a fetek sebessége, belső ellenállása? Törődjek vele, igenis ragaszkodjak a gyors verzióhoz, vagy egyáltalán nem számít?
Update: További szempont, hogy erősebb fet berakásával esetleg még robosztusabbá tehetem a szerkezetet, az IRF3205 pl. többet tud, viszont jóval lassabbnak tűnik. Érdemes ilyenen gondolkozni?
DM
Sziasztok!
Egy MOTU 828 mkII-ben tönkrement egy potméter. Egybe van építve egy 20k és egy 2k reverz logos potméter, amit ki kellene váltanom, mert nem lehet kapni. Ismertek olyan potméter fajtát, amit össze lehet rakni egy tengelyre?
Itt egy
angol nyelvű fórumon rotary switch-el és fix ellenállásokkal oldották meg, de jó lenne az eredetihez közelibb állapot.
A kép csalóka, nem 4, hanem hat lába van a potinak, de potinként csak 4 lábat használnak ki.
A potméter egyszerre szabályoz két helyen az erősítőláncban.
Hely az van a készülékben.
Üdv: Jácint