Tisztelt Urak!
Egy nagyfeszültséget előállító műszer akadt a kezembe, és egy alkatrész beaznosításában szeretném a segítségeteket kérni (mellékletben a fényképe).
Először nem foglalkoztam vele, mondván: induktivitás, sima ügy..
Csakhogy küllemre nem látható rajta sérülés, ugyanakkor a forrpontokon mérve induktivitáshoz méltó kis ellenállásértéket nem sikerült rajta mérnem. sőt: 20M-ig mérő műszerem sem hozott kiértékelhető eredményt.
Elképzelhető, hogy az alkatrész a rajta levő bűvös 190-es felirat alapján pl. ennyi Mohm értékű vékonyréteg ellenállás (relatíve keskeny kék csík, vékony kerámia lapkán)?
Esetleg továbbra is induktivitás, csak a látszat ellenére mégis valahol a védőréteg alatt szakadt?
Kapcsolástechnikailag a nagyfesz trafó szekunder körében (15kV) van az alkatrész, a föld és a kimenő tekercs között (azaz ezen keresztül van a kimenőkör potenciálja a földhöz rögzítve). Maga a műszer egyenfeszültséget szolgáltat: kimenő részen dióda, pufferkondi.
Előre is köszönöm a hozzászólásokat!
Üdv:
-bd123
Segítséget szeretnék kérni a Mester Uraktól egy DB Technologies PU 860 típusú mikrofonos vevő "minden ok nélkül" egyszercsak lenémul fél pillanatra azután megint megfelelően működik."Egy ideig". Ezt Kb. 5 méter távolságtól műveli. Az elemek újak benne. Zajzáron hiába állítok akkor átkapcsol B oldalra némítás után.Segítséget előre is köszönöm
Sziasztok!
Életem első ilyen szivattyúja, amit megbontok. A kábele törött.
Jól látom, hogy ezt ennél jobban nem lehet szétszedni, ergo csere az egész?
Köszi!
|
T. kollégák!
Van 1 régi Mustek szkennerem, melyet régen nem tudok használni, mert Win XP drájver van csak hozzá. Win 10-en nem látja a gép. Telepítettem a VUESCAN programot, az sem segített. Az eszközkezelőben ismeretlen eszközként szerepel. Xerox drivert is feltettem, hátha az segít, de semmi előre lépés. Ezért próbálok most itt megoldást keresni. Telfonos scennelésnél nehéz úgy bevinni adatot, hogy ne legyen trapéz a kép. Ezért lenne jó a scenner használata.
Várom a válaszokat,
üdv. Billentyus