Sziasztok!
Került hozzám egy HP L2035 típusú LCD monitor, melynek az a hiba jelensége, hogy nem ad képet. A háttérvilágítás megy, de nagy feketeség. Tápról jövő 18 és 3,3V megvan. Scaler panelra gyanakodtam és ki is cseréltem, de ugyanaz. Jobban átnézve a táp panelt, van rajta egy step down DC-DC konverter L5972D mely megkapja a 18V-ot, de a kimenetén csak 1,25V van a 3,3 helyett. Kérdésem az lenne, hogy emiatt lehet ez a hibajelenség? Mellékeltem egy képet, melyen bekarikáztam a szóban forgó alkatrészt. A monitor service manualja elérhető itt a tanyán:
http://elektrotanya.com/hp_l2035.pdf/download.html
EZ az alkatrész 600 forint + 1600 a postaköltség, így bizonytalanra nem rendelném meg...
Előre is köszi minden segítséget!
Üdv: Laci
Üdvözletem.
Most egy ilyen monitort próbálok megjavítani.
A címben megadott hibák vannak.
Ha valakinek tapasztalata vagy sejtése van arról,mi okozhatja a hibát,kérem segítsen.
Üdv:Tom.
Sziasztok!
Afent említett monitoron két másodpercig van kép majd elsötétül.Ki-be kapcsolás után ujra ez a jelenség.Még nem javítottam ilyen lcd monitort örülnék ha valaki tudna segíteni. Elöre is köszi
bogyo
Sziasztok!
Van egy LG flatron 915ft CRT monitorom, amit ingyen kaptam és szeretném megjavítani, szerízmonitornak számítógépekhez.
A problémája: Bekapcsoláskor zöld led világít, hallani ahogy a trafó életre kel (normális hangra gondolok amit mindegyik ad ) majd kattan a relé, de kép nincs. Amit észrevettem, hogy nem pattog/serceg egyáltalán. Se bekapcsoláskor sem pedig kikapcsoláskor.
Amit eddig megnéztem:
Kondik nem púposak, biztik rendben. Nagyjából a forrasztásokat is megnéztem nincs e felszakadva, mert az előző tulaja azt mondta hogy hol előjött a hiba, hol pedig nem. Nálam egyáltalán nem jó a kérdéses monitor.
A képcső hátulja csak nagyon halványan, alig láthatóan világít.
Tudtok e ebben nekem valami tanácsot adni?
Köszönöm a hozzászólásokat előre is.
Rajza:
http://elektrotanya.com/lg_flatron_915ft_fb915_fb915bu.pdf/download.html