Sziasztok!
A gép újraindult, de a win betöltésénél lefagyott. PWR gombbal kikapcsoltam, ezután már csak a caps lock egyenletes villogása szórakoztat. Másik táppal ugyanez, mindent eltávolítva ugyanez. Procot kivettem visszaraktam, semmi.
Nem mai gyerek, de egész jól bírta eddig, szeretném megmenteni.
Jácint
sziasztok!
van ez a presario 2500 as laptop nem mukodik a hang benne ha felkapcsolom hallani ahogy pattanik a hangszoro.de persze hang nincs egy ami mukodik az a volume. atneztem a rendszerben minden hangal kapcsolatos dolgokat es minden rendben. eros a velemenyem hogy a vegerositovel van gond sajna sem a az alaplaphoz sem az ic-hez ami vezerli a hangot nem talaltam rajzot. az ic neve ali szama M1535+a1. ha megkerhetem barataim segitseget ha valaki talalkozott hasonlo problemaval jelezze nekem. elore is koszonom.
Sziasztok!
Van nálam javítás alatt egy ilyen laptop..
A hibája hogy a HDD-t nem ismeri fel nem is forgatja meg...
A HDD-n az 5V táp megvan a GND is rendben van....lehet valami letiltja hogy elinduljon...? Alaplap HDD kábel elvileg jó!
Több HDD t is kipróbáltam de nem megy...
Mi lehet a hiba találkozott valaki ilyennel?
Mi kell egy laptop sata HDD-nek hogy felpörögjön mert csak az 5V ra nem indul el....de nem tudom mit kell még mérni..
Köszi a válaszokat...
Sziasztok
Hoztak egy HP 15-p241no laptopot hozzam, hogy lassu, esetleg tegyem ujra ra a Windowst.
A laptop elindul, de kegyetlenul lassu.
Egy Core i7 5 generacio, 8GB RAM-al, szoval nem indokolt. Esetleg a HDD-re fognam a lassusagot, de ugyebaz ezek annak idejen igy jottek ki es jol mukodtek hard diskkel.
Gondoltam, bad sector-os a hard, ezert kivettem es mas gepben bevizsgaltam. A Hard Disk Sentinel szerint a kondicioja 100%, teljesitmeny 100%, nincs hibas vagy gyenge szektor. Szoval ez is kipipalva.
Elkezdtem a RAM-ra gyanakodni. Ratettem a Windows memoria tesztjet. Igaz, eleg lassan, de hiba nelkul atment.
Van sajat BIOS tesztje. Na, itt kezdett furcsa lenni. A HP azt tippelte, a hosszu teszt 45 perc. Elinditottam, tobb tiz perc mulva is csak 1% volt kesz es tovabbi 9 ora 50 percet tippelt.
Itt arra gondoltam, hogy nem jo a processzor hutese, ezert "rotyog" (throttle)
Szetszedtem, kicsit poros volt, kicsit meg volt kemenyedve a termikus paszta, de ami a legfurcsabb volt, hogy a processzor radiator termikus vonalai kozul az egyik mas szinu es eros zold oxidacio lathato rajta.
Itt jon a kerdesem: Tudtommal ebben valamilyen gaz (vagy folyadek) van. Lehet ez kilyukadt valamilyen okbol kifolyolag es nem viszi at jol a hot?
Ez sok mindent megmagyarazna.
Csatolok par fotot.
Minden jot,
Janos