Sziasztok!
Javításra került hozzám egy ilyen szerver táp. Hibás, de a csatlakozó kiosztása az indítás miatt kellene. Körülnéztem benne, de első körben nem találtam hibás alkatrészt. Képeket csatolok hozzá.
Köszönettel Dénes Károly.
Sziasztok!
A címben említett táppal szívok.
Ez amúgy egy Lite-On táp.
A lábkiosztása:
http://pinoutsguide.com/Power/hp_dc5100_pinout.shtml
És ez a valós bekötés!
Amúgy találtam más lábkiosztásút is.
Igaz az lehet, hogy másmilyen széria lehetett.
Elméletileg Zöld+Szürke az indítása??????
vagy mégse?
A másik amit megfigyeltem, hogy a lila vezetéken nem tudok mérni +5V-ot.
Mert elméletileg ennek STBY 5v-nak kellene lennie.
+ A TAC PIN10 az mi lehet?
Vagy esetleg merre kezdjem keresni a hibát?
IC készlet (pozíció):
IC200-> MC6800G
U1-> TL594
IC400-> PS224.
A segítséget előre is köszönöm.
Üdv Tanyalakók!
HP Photosmart C4680 nyomtatóba keresek elektronikát. A gépet a Vaterán vettem, az eladó szerint leesett a tápja. Lehet, viszont jó feszültséget ad ki, de a nyomtató csak egyet pittyen és se kép, se hang, se mocorgás.
A gép nagyon újnak látszik, alig vannak benne festéknyomok. Nem szeretném kidobni. Ha volna valakinek bontott nyomtatója másmilyen hibával érdekelne az elektronikai panelje.
Köszönöm a figyelmet!
sanyika45
Sziasztok!
Kaptam a gépet, hogy nem tölt. Az akkun nullát mérek. Kivettem az akkut, de úgy sem indult egész addig, míg ki nem vettem a cmos elemet. Ezután hibátlanul megy töltőről, akku nélkül, míg le nem kapcsolom. Ezután csak akkor hajlandó indulni, ha megint kiveszem a cmos elemet.
Normális lehet ez?
Jácint