Kedves Kollégák !
A HP-48G kalkulátoromat szeretném a PC-vel összekötni, de nem a soros kábellel, mert a gyakori ki-be csatlakoztatás nem marad büntetlen hosszútávon (elsősorban a panelforrasztások meglazulásától tartok).
A fórumokat nézve rejtély övezi az infraport lehetőségét. Van, ahol kategórikusan lehetetlennek tartják (és hosszan taglalják a problémákat), máshol meg simán leírják, hogy ezt meg ezt állítsd be, és megy). A HP dokumentáció a PC-s kapcsolatra csak a kábeles összekötést ismerteti, az működik is. De elég lazán megemlíti, hogy lehet erre használni a kábelt vagy az infraportot, de az utóbbit nem mutatja be. Maga az infraport működik, mert két HP között megvalósul a kapcsolat, és a PC infrája is jó, a mobilommal összejön stb.
Virtuális COM3-at használok (ircomm2k), a software meg is nyitja a portot, de a connect nem sikerül. Minden protokoll-beállítást igyekeztem összehangolni, de semmi eredmény.
Az infraport (SigmaTel) USB-vel csatlakozik az alaplaphoz.
Van valakinek tapasztalata ezen a téren ? Előre is köszönettel ...
Sziasztok!
Van egy a címben említett laptop ami nem akar tölteni.
Eleinte semmi gond nem volt vele töltött rendesen.
Ennek a folyamata....
1. Ha nagyon le van merűlve, a csatlakozónál a "visszajelző dísz gyűrű" sárgán világít.
2. Ha már kezdi elérni legalább a 85%-ot akkor átvált kékre.
3. Ha fullon van nem világít.
Most meg semmi féle töltlési visszajelzés.
Most is 55%-on áll, érzékeli, hogy töltőn van, de semmi!!!!!
Nem tölti.
A kihúzom a töltőt megy akksiról.....
De közben sárgán villog a csatlakozónál a led.
Ugyan így villog ha ki van kapcslva a gép.
19,5v megvan a töltőnél.
Szóval szerintem nem WIN probléma lehet.
Ha van valakinek ötlete, szívesen várom.
Sziasztok!
Na ez mi a franc lehet?
Régebben találkoztam hasonló üzenetekkel boot-olás alatt, de nem ez volt a konkrét szöveg!
Akkor HDD, vagy sata kábel, régebben IDE kábel...
Vagy az alaplapi vezérlő volt a gond.
A legjobb esetben csak a partíciós tábla szállt el a vinyón.
Na de az is fura, utoljára semmi gond.
Tegnap felraktan tőltőre, mert már régen használtam.....
Most bekapcsolom, azt ez az üzenet vár.
Amúgy SSD van.
Biosban a "Self-Test" a meghajtóra minden ok.
Meg sűrüen azt csinálja, hogy kép sincs!
Rárakom a töltőt, kikapcsolt állapotban, majd úgy indítom...
Egyből van kép is.
Az akksija amúgy jó szar!
Max fél óra.
De ez nem lehet!!!!!!
Mármint befolyásolás.
Sziasztok!
Kollégám megkért a javításra. Ez lenne az első laptop alaplap javításom. Bekapcsolást követően 4 fütty és 4 bekapcs led villogás. Neten azt találta, hogy az EC ill. Super I/O chip cseréjével javítható ez a hiba. Tonnányi topikot átolvasva, videót megnézve hasonló eredményre jutottam.
19V-os vonal rendben ott van a konverterek bemenetén, nincs zárlat, fetek jók. Azt az ellenőrzést még nem csináltam meg, hogy egyenként labortápról megtápláljam a kisfeszültségű vonalakat, egyrészt nem ismerem az elvárt feszeket másrészt meghagynám a végére.
Nuvoton NPCD379HAKFX a chip.
Ritka darab ahogy a lap is. Ez egy ultra vékony számítógépnek nevezett, de laptop alaplapot tartalmazó PC épp csak az aksi és a töltőáramköri rész hiányzik.
Nem rendelkezem infóval, hogy kell-e programozni az új chipet vagy megoldja a bioschip az első élesztésnél.
Felmerült a bios programozása is, de nincs egyelőre hardver hozzá és a fütty kód korrupt bios esetén 5. Ezt azért fontolgattam, mert találtam (persze nem ehhez a laphoz) olyan DUMP-okat ahol BIOS+EC volt a file elnevezése.
HP supportot megpróbáltam, inkább hagyjuk.
Akinek van ebben tapasztalata kérem segítsen!
A csere IC még nem jött meg, kollégám nem tudta hogy előreprogramozott kell bele, de az is lehet, hogy ezt nem kell programozni. A listákban ahol ezt taglalják nem szerepel ez a tipus, a Nuvoton egyéb tipusai szerepelnek a "programmable" és a "not programmable" oszlopban is.
Köszönettel, Gábor