Kaptam egy ilyen gépet hogy csináljak vele amit akarok. Szeretném talpra tenni. A táp ic a meleg mint állat, nem is az a kérdés. A lényeg hogy nyakon öntötték kólával. Mivel lehet eltávolítani a ragacsot hatékonyan? Donor vga hibás lapot délután elvileg kapok.
Hello mindenkinek , lenne egy kerdesem ,van nalam egy hp dv9000 laptop es van vele egy gondom forditva kaoptt taplalast a toltotol felcsereltek a pluszt a minuszal es meghalt , talaltam benne egy diodat ami ki volt egve ,azzal semmi gond nem volt , hanem meg volt egy dual tranzisztor meg kiegve egy IMZ2 es tipusu , en ennek a helyere bele tettem egy npn pnp ptanzisztort , be is indult a laptop , csak egy gond van vele , hogy az aksit egy fel nap alatt tolti fel , normalis esetben kb egy ora alatt tele kene legyen , na most az lenne a kerdesem hogy milyen tranzisztort tegyek az IMZ2 es tranzisztor helyere , van valakinek valami otlete ? megkoszonnem a segitseget .
Tiszteletem a Tanya szorgos lakóinak!
A címben említett laptop tápegységének vezetékét, a csatlakozó dugónál szokás szerint, eltört a vezeték, de keresztgyermekem, mindennel, ami a keze ügyébe került, gondosan körbetekerte, szigetelés gyanánt. Így üzemeltette a masinát, közel egy hétig, majd arra panaszkodva, hogy nem tölt, kezembe nyomta.
A gányolást leszedve róla, kiderült, hogy a középső (adat) vezeték is törött, sőt a szigetelése is sérült volt. Rendbe téve a kábelt, a következőket tapasztalom:
Akkumulátoros üzemben, nem kapcsol be. Műszerrel, az akku feszültsége 10,8V
Visszarakva a készülékbe, és tápról indítva:
A töltöttségi állapot 3%-töltés folyamatban.
Kihúzva a tápcsatlakozót, rövid időn belül kikapcsolt, majd a táp visszacsatlakoztatása után:
A töltöttségi állapot 1%-nincs töltés.
A kivett akkun, ismét feszültséget mérve, 10,3V majd azt megterhelve, felugrott, (közben mértem) 10,9Vra. (Már gyanús volt, hogy itt nem fogok érteni valamit.)
Visszatéve a masinába, és azt bekapcsolva:
Töltöttségi állapot 1%-töltés folyamatban.
Sajnos a HP akku hibákra, konkrét megoldást nem találtam, sem itt az oldalon, sem a világhálón.
Válaszaitokat előre is köszönettel, és kíváncsian várom:
exGelkás
Bocsánat a hossza miatt!
Sziasztok!
Kollégám megkért a javításra. Ez lenne az első laptop alaplap javításom. Bekapcsolást követően 4 fütty és 4 bekapcs led villogás. Neten azt találta, hogy az EC ill. Super I/O chip cseréjével javítható ez a hiba. Tonnányi topikot átolvasva, videót megnézve hasonló eredményre jutottam.
19V-os vonal rendben ott van a konverterek bemenetén, nincs zárlat, fetek jók. Azt az ellenőrzést még nem csináltam meg, hogy egyenként labortápról megtápláljam a kisfeszültségű vonalakat, egyrészt nem ismerem az elvárt feszeket másrészt meghagynám a végére.
Nuvoton NPCD379HAKFX a chip.
Ritka darab ahogy a lap is. Ez egy ultra vékony számítógépnek nevezett, de laptop alaplapot tartalmazó PC épp csak az aksi és a töltőáramköri rész hiányzik.
Nem rendelkezem infóval, hogy kell-e programozni az új chipet vagy megoldja a bioschip az első élesztésnél.
Felmerült a bios programozása is, de nincs egyelőre hardver hozzá és a fütty kód korrupt bios esetén 5. Ezt azért fontolgattam, mert találtam (persze nem ehhez a laphoz) olyan DUMP-okat ahol BIOS+EC volt a file elnevezése.
HP supportot megpróbáltam, inkább hagyjuk.
Akinek van ebben tapasztalata kérem segítsen!
A csere IC még nem jött meg, kollégám nem tudta hogy előreprogramozott kell bele, de az is lehet, hogy ezt nem kell programozni. A listákban ahol ezt taglalják nem szerepel ez a tipus, a Nuvoton egyéb tipusai szerepelnek a "programmable" és a "not programmable" oszlopban is.
Köszönettel, Gábor