Sziasztok!
Hotpoint Ariston (Indesit) AQ113D 697 indítás után csak a lugszivattyú megy. Ajtót bezárja. Vízre kötve egy pillanatra enged be vizet, de utána megint csak szivattyúz kifele. Motort nem indítja (inverteres motor). Vízszintszabályozót cseréltem, de nem oldódott meg a hiba.
Szerintetek mi okozhatja?
Üdv.: G.
Megoldás:
Elindítottam lehúzott vízszint szabályozóval a demó módot (kikapcsolt állapotban a kijelző alatti négy gombot megnyomtam jobbról balra), kiírta az F05-öt utána rádugtam, újra demó mód és már ment is a gép. Azóta tökéletesen működik.
Még egyszer köszönöm mindenkinek, főleg ata2k6-nak.
Üdv.: G. c
SZiasztok:Van a fent nevezett gép amely mosás közben megállt.Gép elhozva bedug a hálózatba és veri a fi relét,moci csere(velling moci volt benne)mostmár nem veri le a relét,centrit indítva egy darabig szivattyúz a moci áll és kiáll hibára.A vízszintes ledeket egyszerre villogtatja a függőleges ledsoron felűlről a negyedik világít,én ezt F1 triak zárlatnak olvastam ki vagy nem jól tudom a táblázatot?A triak cserélye megtörtént BTB10 helyett BTB16-ot kapott(ez volt otthon),de változatlan a hiba.A próbamotor lepróbázott C.E.S.T motor.Segítségeteket és tanácsotokat ebben az esetben kérném,amelyet előre is köszönöm. Paneltip:CODE:091215010229.01 SW:01.04.03 S/N0937600060
Kaptam egy Indesit WITL 90 típusú mosógépet, egy nem igazán hétköznapi hibával.
Hálózatra csatlakoztatva, el lehet indítani, beengedi a vizet, forgatja a dobot,a fűtőszál is megy, látszatra mos, de olyan hibát produkál, hogy változatosan ki illetve bekapcsol a gép, olyan, mint ha minden 20 másodpercben áramszünet volna!
Kialszik egy pillanatra minden led, és 10 másodperc múlva folytatja az egészet!
Még programot is tudok változtatni abban a pillanatban mikor működik, tehát a centrifugálást indítok el, az megy, ha mosást, engedi be a vizet, tehát nem kever össze semmit, csak ki be kapcsol!
Hibaüzenet nem ír ki!
Amit eddig megnéztem!
Elektronika szemrevételezve, nincs púpos kondi, de két kondit kicseréltem, csak a 10uF 400V nem tudtam cserélni, mert az nem volt itthon, de megmérve multiméterrel a kapacitás rendben van!
Természetesen kiforrasztva.
NTC megmértem 20C-on 20Kohm az értéke, így azt jónak tituáltam.
Motort cseréltem, egy másik Indesit motorral , hiba ugyan úgy marad!
Fűtőszálból nem volt másik Indesit itthon, így egy LG vel cseréltem, de a hiba megmarad.
A hálózati feszültség nem ingadozik a főpanel hálózat csatlakozóján, a panelon nem tudom milyen feszültségeket kellene mérnem, így az kimaradt egyenlőre!
Kicsit tanácstalan vagyok, miért kapcsol ki és be folyamatosan, mert minden alkatrész jónak tűnik, gondolom az elektronika lesz a ludas, de hátha meg lehet valahogy oldani.
Ötletek esetleg a továbbiakra nézve, hátha valaki találkozott már ilyennel, mert egyszerű volna ha valami hibaüzenetet írna ki, de semmi ilyen, szerintem ha hagynám, lehet ki is mosna a szünetekkel, csak vagy fél napba tartana 1 mosás!
Fontos még, a szünetek nem ciklikusak, van, hogy egy másodpercre ugrik be, van hogy 1 percet is megy áramszünet nélkül.
Köszönök minden ötletet, hátha sikerül megoldani!
Sziasztok!
Indesit IWDC71680 inverteres mosó-szárítógép hibakód. A gépen fűtőszálat cseréltem, mert testzárlatos volt. Mosást elindítom, ajtót bezár, vizet tölt, mos, és mikor leereszti először a vizet elkezd minden led villogni, és az egyes mosószer adagolóba ereszti a vizet amíg le nem kapcsolom. Próbáltam sima ürítés programon is ott is ürít, és utána villog és ereszi be a vizet. Próbáltam másik vízszint szabályozóval, de semmi eredmény. A cserélt fűtőszálat is lehúztam hátha az okozza de semmi változás.
Hibakódkor a centrifuga és a szárítás led ég. A szárítófűtőszál nem testzárlatos, nem is szakadt, az NTC-k jók. A szárító-venti is működik.
Van tippetek mi lehet a gond?
Köszi előre is.
Üdv.: G.