Az előző téma indítás sajnos nem sikerült jól így újra kezdtem. Remélem így jó lesz.
Tisztelt szakemberek! Javítok egy ilyen mosógépet aminek az a baja hogy nem indul. A reteszt megvizsgáltam jó lezár a led világít, ezután a panel következett. Itt találtam egy szétrobbant triakot z0107 kicseréltem de nem lett jó, lezárja a reteszt de csak egy másodpercre kapcsol be a víz és leáll. Semmilyen funkció nem működik. Amikor bedugom a konnektorba halk sípoló hang jön a panelből, ha lezár a fedélretesz kicsit hangosabb lesz. Mi lehet a hiba? A triak gyárilag ellentétesen volt beforrasztva mint ahogy a panelen lévő rajzon van próbáljam meg fordítva?
Válaszukat előre is köszönöm.
Sziasztok!
Hoznának egy ilyet. Totál halott.
Kinek mi a tapasztalata? Mennyire esélyes a táp hiba, és mennyire a proci, vagy kezelő hiba?
Mert táphibával nem nagyon javítottam ilyen Arcadia paneleket...
Kösz
Sziasztok!
Van egy Wh-indesit mosógép panel. Egy kolléga a panelt kivételkor elejtette, és a táp impulzus trafó összetört. Eléggé kiemelkedik a panelról. Elvileg Ukrajnában kapható, de most biztos nem lehet belőle semmi. Valakinek hátha lenne bontásból hozzá egy ilyen alkatrésze. Teszek fel róla fotót. A táp Ic.: LNK-625. A szükséges trafó száma: 9741H101. A 9741H102-es nem jó, mert a menetszáma és működési frekvenciája más!
Kérem jelezze ha valakinek lenne ilyen.
Köszönettel: Csaba
Sziasztok!Tanult kollégám tanácsára nyitok topikot.Az Indesit WIA102 mosógépet nem lehetett bekapcsolni.Az elektronika átnézése során kiderült,hogy az R56 ellenállás szakadt.A"pizsamás" ellenállás, szinkódja alapján, 10R-5%-2W értékű.Az új ellenállással a tápfeszek megjelentek.+5V;+12V.I_AC:8-10mA.A LED-ek világítanak.Kapcsolók kapcsolnak.De,vissza kaptam mert a motor nem forgat.Kérem,ha valakinek meg van a főmotor áramkörének a kapcs rajza,hogy küldje meg nekem!A panelen az alábbi felíratok vannak:COD:210130062.01-S/N:609082066-ROHS-UI VER 2.5.0-SW:MAIN-VER-8.5.80.Ez úton mondok köszönetet kolyának az archivumonban megtalált fotókért.A segítségeteket előre is köszönöm.Üdv Jano