Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, ha valakinek volna az adott gép panelja, szeretnék kérni egy NYÁK oldali fotót, ha lehet jó felbontásút, mert elhiccent 1-2, vagyis 8 vezetősáv ( a tulaj szerint vizet kapott). Remélem lehet valamit kezdeni vele, semmire nem reagál, az ajtózár ledje világít halványan folyamatosan, ennyi az össz amit csinál.
Előre is köszönöm!
Sziasztok.
Tud e valaki segítséget nyújtani?
Elmondás szerint,már két szerelő nézte.
Motoron szénkefét cseréltek,és az egyik szerelő az ajtó kapcsolót kiiktatta.
Hogy miért? ,nem tudom.
A mosógép olyan helyen van,hogy vizet nem tudok rá kötni.
Centrifugára téve elkezd szivattyúzni,kétszer megfordul a dob,és utána kiírja a hibakódot.
A panelen cseréltem triakokat,és másik motorral is próbáltam,de az eredmény nem változott.
Ha valakinek van ötlete,esetleg ilyen panelja, kérem írjon.
Kedves Mindenki!
Van itt egy kb. 10 éves Indesit IWSD 60851 elöltöltős mosógép.
F02 hibakód után kicseréltem a szénkeféket.
Úgy érzem amire kell, most ez van benne: https://heilmann.hu/spd/829-128/Szenkefe-hazzal-parban-2db-5X135X38mm-C00273898-Wh
Hibakód megszűnt, de a centrinél ez történik, vagyis erősen szikrázik:
20250417_124121 - Trim.mp4
Ha 800-ról lehozom 400-ra a fordulatot akkor is, csak gyengébben.
Arra gondoltam, ez a jelenség nem teljesen normális.
Találtam ezt a topicot:
C.S.E.T motor szénkefe cser után szikrázik | Elektrotanya
S felmerült bennem néhány kérdés...
1. Mi ez a C.S.E.T.?
2. Lehet ez még a szénkefék bekopási szakasza? (Ahhoz talán durva a jelenség.)
3. Célszerű lenne a forgórészt megmérni? (Esetleg rövidzár van?)
A kommutátor rendben lévőnek tűnt. Ránézésre.
Motor:
Motor (eredeti) INDESIT mosógép / RENDELÉSRE]
Nagyon köszi a segítséget!
Üdv mindenkinek. Egyértelműen ez a karácsonyfa ízó villogás panel hiba , azon belül mi lehet a hiba .Arcadia a panel 12V meg a 3,3V a kis sub panelon rendbe , az elkók jók de azért mind cserélve , az ajtót lezárja . Szűkítve a kőrt nagy valószínűséggel a processzor panelon lehet a hiba mert van egy másik panelom amelyikkel nem indult a gép , egyébként látszólag minden jó volt , programot ki lehetett választani , a megfelelő ledek világítottak , ajtó zárt és a két panelon a kis proci panelt felcseréltem és a hibák is átköltöztek egyik panelról a másikra. Valami ötét?