Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

INDESIT HOTPOINT-ARISTON LFT228A-HA.R

DISHWASHER - SERVICE MANUAL
Type: (PDF)
Size
446.3 KB
Page
10
Category
DISHWASHER
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar indesit manual?
Advertisements
Document preview [1st page]
INDESIT HOTPOINT-ARISTON LFT228A-HA.R service manual (1st page)
Preview of INDESIT HOTPOINT-ARISTON LFT228A-HA.R [1st page]
Click on the link for free download!
Document preview [2nd page]
INDESIT HOTPOINT-ARISTON LFT228A-HA.R service manual (2nd page)
Preview of INDESIT HOTPOINT-ARISTON LFT228A-HA.R [2nd page]
Click on the link for free download!
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    INDESIT LFT 228 AHA.R HOTPOINT ARISTON LFT228A HA.R
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant DISHWASHER forum topics:
Indesit WITL 90 szakadozva üzelemel
Kaptam egy Indesit WITL 90 típusú mosógépet, egy nem igazán hétköznapi hibával. Hálózatra csatlakoztatva, el lehet indítani, beengedi a vizet, forgatja a dobot,a fűtőszál is megy, látszatra mos, de olyan hibát produkál, hogy változatosan ki illetve bekapcsol a gép, olyan, mint ha minden 20 másodpercben áramszünet volna! Kialszik egy pillanatra minden led, és 10 másodperc múlva folytatja az egészet! Még programot is tudok változtatni abban a pillanatban mikor működik, tehát a centrifugálást indítok el, az megy, ha mosást, engedi be a vizet, tehát nem kever össze semmit, csak ki be kapcsol! Hibaüzenet nem ír ki! Amit eddig megnéztem! Elektronika szemrevételezve, nincs púpos kondi, de két kondit kicseréltem, csak a 10uF 400V nem tudtam cserélni, mert az nem volt itthon, de megmérve multiméterrel a kapacitás rendben van! Természetesen kiforrasztva. NTC megmértem 20C-on 20Kohm az értéke, így azt jónak tituáltam. Motort cseréltem, egy másik Indesit motorral , hiba ugyan úgy marad! Fűtőszálból nem volt másik Indesit itthon, így egy LG vel cseréltem, de a hiba megmarad. A hálózati feszültség nem ingadozik a főpanel hálózat csatlakozóján, a panelon nem tudom milyen feszültségeket kellene mérnem, így az kimaradt egyenlőre! Kicsit tanácstalan vagyok, miért kapcsol ki és be folyamatosan, mert minden alkatrész jónak tűnik, gondolom az elektronika lesz a ludas, de hátha meg lehet valahogy oldani. Ötletek esetleg a továbbiakra nézve, hátha valaki találkozott már ilyennel, mert egyszerű volna ha valami hibaüzenetet írna ki, de semmi ilyen, szerintem ha hagynám, lehet ki is mosna a szünetekkel, csak vagy fél napba tartana 1 mosás! Fontos még, a szünetek nem ciklikusak, van, hogy egy másodpercre ugrik be, van hogy 1 percet is megy áramszünet nélkül. Köszönök minden ötletet, hátha sikerül megoldani!
Indesit WITP 102 mosógép nem indul
Sziasztok! Saját mosógépünk megadta magát ma reggel.Már korábban is csinált olyat hogy időnként az összes LED elkezdett villogni egyszerre. Most meg nem indul a mosás. Párszor ki-be kapcsoltam volt hogy véletlenül elkezdte beengedni a vizet, de ettől tovább nem jutott. És ezt is csak 1-2 alkalommal játszotta el.Mikor milyen kedve van. A vezérlőpanelt kivettem, mindjárt átnézem hogy nincs-e rossz forrasztás, kiszáradt elkó, vagy jó-e a triak. Gondolom okozhatja még a programkapcsoló is. Lényegében azt csinál amit akar, valamikor a vizet se engedi be, csak világít a bekapcsolást jelző LED. TV-ket szoktam javítani mosógépet csak 1-2-t javítottam, bocs ha hülyeséget kérdezek. Előre is köszönöm!
Indesit WITL125 elektronika nem csinál semmit
Sziasztok!A fenti elektronikánál bekapcsolás után LEDEK felvillannak,majd az elektronika nem működik.CODE:21500958501 SW:1.3.9 Bitron Code:30410783.A segítségeteket kérem!Előre is köszönöm.Üdv Jano
INDESIT IWSD 4105 ECO dobcsapágy és szimering méretét keresem
Sziasztok!
Csapágyakat és szimeringet szeretnék cserélni INDESIT IWSD 4105 ECO (EE) mosógép dobon.
Az üst hegesztett már szétbontottam. A csapágyak közül az első a nagyobbik darabokban volt a golyók közül volt egy amelyik félben tört a belső gyűrű széttörve. Méretét tipusát nem tudom megállapítani. Szimering 30x52x 8,5/10,5 ha jól olvasom. Dobtengely 20 mm a kisebb csapágynál 25 mm a nagyobbnál.
A szimering egy tengelyre préselt 30 mm-es bronzgyűrűn fut.
Keresem a csapágyak méretét típusát nem tudom szabványos e vagy egyedi méretek .Hajtószíj  egy v-bordás lapos szíj típusa 8PHE1195
Köszönöm az információt

Üdv István
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce