Sziasztok, van egy tizenéves Indesit hűtőm, amely erősen penészedik, különösen a mágneses gumi az ajtókon. A mélyhűtő pedig erősen jegesedik.Feltételezem, hogy a gumi csere megoldaná a problémát. Ezt kicserélném, de csak típus alapján tudnék rendelni a Sinitől. Kiába néztem meg körbe, és belül is, nem találtam típusszámot. Tudja valaki hova lett eldugva? Papírcímkés lehetett és leesett róla?
Még egy kérdés: mennyire okoz gondot, ha nincs teljesen vízmértékben a hűtő? Sajnos anno nem csináltak jó alapot a járólapnak, és megsüllyedt helyenként,
Köszi a segítségeket.
Tamás
Kedves Fórumtásak!
Segítséget illetve tanácsot szeretnék kérni tőletek.
Fent említett Indesit WT120EX mosógép egy pár napja olyan hibát produkál amit nem tudok hova tenni.
Mosógépbe töltés és program beállítása (6-os program) után, a mosás megszokott módon elindul. A mosásnak 75 perc alatt le kéne mennie, de nem megy le, hanem a 6-os program állásnál végtelen ciklusba kerül, forgógomb sem mozdul, a mosógép pedig ebben a státuszban megy tovább folyamatosan csak mos, csak mos.
Amit csináltam kb 2 óra után (akkor vettem észre :-) ): mosógépet áramtalanítottam, megvártam amíg az elektromos zár kiold, áttekertem 7-es program állásba, vissza a 220-ba, mosógép indít és vár. Látszólag minden rendben, de a 7-es programból sem lépett tovább kb: 45-50 perc elteltével. Megint leállítottam az eszközt. A program kapcsolót átállítottam áztatás-öblítés módba ami közvetlenül a 7-es programkód után van a sorban. A mosógép innentől normálisan ment tovább, a program rendben lement, semmi probléma nem volt.
Tehát a probléma a 6-os illetve a 7-es programok időzítésénél van -gondolom én, de nem tudom hova tenni a dolgot-.
Szétszedni még nem szedtem szét, a service manualt letöltöttem az oldalról, de kéne egy kis segítség aki ért a mosógépekhez, hogy mit hogyan....
Köszönöm előre is.
Üdv: Dinokapitány.
Köszön!
A készülék az mosás utáni elsö centrifugálás elött csak lassan és sokáig forgatja a ruhát. Áramtalanitás majd áram alá helyezés után néha helyesen folytatja a mosást.
INDESIT WITP 102
A segítséget előre is köszönöm
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Sziasztok.
Bele futottam a fenti panelbe ami szoftver hibás. Az ajtó átvezető vezetékek rendben vannak. Tipikus semmi a kijelzőn aztán dob egy F12 hibát. Az oroszok és a lengyelek már tudják írni a szoftverét így felélednek a panelek. Itthon esetleg van valaki akinek van már szoftver hozzá vagy esetleg meg tudja írni a mikrovezérlőjét?
Bontott panel is érdekelne.