Sziasztok!
Nevezett mosógép három éves, eddig ment gond nélkül (nem is keveset, a két gyerek gyártja a szennyest rendesen).
No, mostanában bármelyik programról indulok, eljut az öblítő adagolása előtti utolsó centrifugázásig, aztán nagyjából fél fordulatra felpörög, és a világ végéig így is maradna. Máskor meg felpörög, de nem a teljes fordulatszámra, hanem valahol 700 1/min körüli értékre, és onnan lassan lecsökken 500 körülire. (Normál működésnél emelt fordulat pár másodpercig, onnan fel maximumra, majd gyorsan le mosási fordulatra, majd újra fel maximumra. Ha ez a rész lefut, akkor engedi be az öblítőt.
A bosszantó, hogy a hiba nem rendszeres, ám most már egyre gyakoribb. A panelt már átnéztem (bár a kapcsolási rajza nélkül nem sokat tehetek vele), a csatlakozókat, forrasztásokat rendben találtam (valami Spartan proci van rajta, meg egy rakás normál alkatrész, semmi extra). Szervízt hívtam, ott a motort akarják minden áron kicserélni, egy másik szervíz meg a panelt (egyik olcsóbb, mint a másik, ugyebár). Itt, a fórumon már találkoztam ugyanezzel a modullal, emlékeim szerint a Win82-ben is ugyanez van (bár lehet, hogy a prociban más program van).
Valaki találkozott már ilyen hibával? Mi a véleményetek, érdemes neki esni? Ha elektronika-hibás, nem akarom a mosógép árának 3/4-t egy vacak vezérlőpanelre kidobni (amennyiben a proci dobta fel a talpát, mert a többi alkatrészt kicserélem, ha kell). Ha motorhiba, akkor mit tegyek vele?
Köszönöm előre is a segítséget!
Zoli
Szerk.:
A hibát a főmotor okozta. Új motorral ismét működik.
Célszerű a vezérlőpanelen lévő 4db elektrolit kondenzátort cserélni, ill. a hűtőlemezen lévő triakot BTB12-600BWRG típusúra cserélni. Ez beépített zavarvédelemmel rendelkezik (nem kell hozzá külső RC tag), és nagyobb teherbírású, mint a gyárilag beépített.
Sziasztok a fent nevezte mosógép paneljáról szeretnék néhány alkatész információt kapni.A panel code:090215009777.A panelról fel rakok egy képet és be karikáztam azokat az alkatrészeket aminek az értékére lenék kíváncsi.Előre is köszönöm a segítséget.Fel rakok egy másik képet a panelről.
Üdv. Mindenkinek ,Kijelzős EVOII panel . Feszültség alá helyezve program választó gomb bármelyik állásában start nélkül is szivattyúval indul a gép kiírja 10 perc, egy párszor átforgatja a dobot és the End azt F03 és végtelen szivattyúzás az egész művelet 10-15 másodperc.
Nagy könyv szerint NTC hiba , mérve is jó , de cseréltem is. Fűtőszál mérve jó , próba motorral hiba maradt .
Másik próba panelom pillanatnyilag nincs , mit lehetne még elkövetni a hiba keresésében.
Sziasztok!
A címben jelezett mosógép nem akar működni. Tulajdonképpen semmire se reagál.
Amint ba van dugva a kábel a konnektorba, az öszes led egyszerre elkezd villogni folyamatosan. Nem hinném hogy valamelyik hiba jelzése lenne ez. Semelyik gomb megnyomására se reagál, a ki be kapcsoló gombbra se. A perifériák jóknak tűnnek a panelon se látható zárlatra utaló jel, bár én mégis panel hibára gyanakszom. Tapasztalta e már valaki ezt a jelenséget, és ha igen mi volt a hiba oka?