Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

INDESIT LBE88 28-26969-0010

WASHING-MACHINE - EPROM
Type: (RAR)
Size
1.2 KB
Page
---
Category
WASHING-MACHINE
EPROM
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar indesit manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Download free of charge (10 files / day):
Download is being processed. Please wait...
Download processing...
  • Also known:
    INDESIT LBE-88 LBE88 LBE 88 28 26969 0010
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant WASHING-MACHINE forum topics:
INDESIT BTW A61053 mosógép, a víz betöltése nem indul el - F8 hiba
Sziasztok!
INDESIT BTW A61053 gép az indítás után elkezdi a programot leszivattyúz és forgatja a dobot. A víz betöltés nem indul el kiáll hibára a szervíz kulcs világít hibát mást nem jelez. Víz van szelepek nyomáskapcsoló jó a panelról nem jön ki fesz. triakkok rendben. Rajzot nem találtam. Valami ötlet hogy merre tovább.
Indesit WIN 101 mosógép nem lép ki a centrizésből.
Üdvözletem minden szakértőnek! Indesit WIN 101 mosógép nem lép ki a centrizésből. Sem menet közben,sem külön erre állítva. Csak az elektronika került hozzám,egy kollegától,gyakorlatilag annyit mondott amit leírtam. A panelt átnéztem,öcsipanel forrasztásokat átforrasztottam. Szemmel mást nem látok a bolha méretű SMD cuccokon. Esetleg valaki,küzdött e már ezzel a géppel,ilyen hibával? Motort nem tudom mi van benne,de megkérdem. A többi periféria ,stb átnézve,szakmabeli a kollega.
Indesit hűtő típus beazonosítás

Sziasztok, van egy tizenéves Indesit hűtőm, amely erősen penészedik, különösen a mágneses gumi az ajtókon.  A mélyhűtő pedig erősen jegesedik.Feltételezem, hogy a gumi csere megoldaná a problémát. Ezt kicserélném, de csak típus alapján tudnék rendelni a Sinitől. Kiába néztem meg körbe, és belül is, nem találtam típusszámot. Tudja valaki hova lett eldugva? Papírcímkés lehetett és leesett róla?

Még egy kérdés: mennyire okoz gondot, ha nincs teljesen vízmértékben a hűtő? Sajnos anno nem csináltak jó alapot a járólapnak, és megsüllyedt helyenként,

Köszi a segítségeket.
Tamás

Indesit BWSA 61052 W EU mosógépet nem lehet bekapcsolni.-Javítás nélkül visszaadva .
Sziasztok !
Fent nevezett mosógépet nem lehet bekapcsolni . A "Start/Stop" kapcsoló nem működik . A panel és az előlap (kezelő panellel+összekötő kábellel) együtt érkezett . Az utcában a hálózatra "rákapcsolták a 400V-ot" .-a szerelő tájékoztatója . A szerelő jó barátjáé a mosógép . Ennek a javításához kérem a segítségeteket ! Előre is , köszönök minden hozzászólást .
Üdv varga jano
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce