Sziasztok! A képen látható triak típusát keresem! Sajnos pont ott durrant el! Lehet rajz is! A lúgszivattyút kapcsolja!
Köszönöm!
Sziasztok !
Segítséget szeretnék kérni eme remek masinához....
A gép konkrétan semmit sem csinál.. Nem kapcsol be, ledek nem világítanak..Se kép,se hang..
220 V beérkezik a vezérlő panelra.. A következő pár diódáíg és ellenállásig még képben vagyok,(ezek jók) de utána elveszek az elektronika világában..
No persze hozzátartozik a dologhoz, hogy a gép csapágyas,és szimmeringes. A rozsdás vizet szépen körberakta a gép belsejében. A vez.panelra is jutott, de sem égés, sem egyéb sérelmi nyom nem látható.. SMD panelról vab szó. Bitron gyártmány. Ha valaki segíteni tudna, azt megköszönném...
Sziasztok!
Rokonom hozott egy Indesit indukciós beépíthető főzőlapot mely elmondása szerint veri az automatát. Belenézve egyből feltűnt, hogy egy S20K300-as varisztor elfüstölt a betáp résznél Más látványos hibát nem láttam, varisztort kicseréltem, most már nem veri le az automatát, de a jobb oldali két lapra először F01 hibát majd később F07 hibát adott. A bal oldala működik rendesen.
Két fázisra lehet kötni a főzőlapot, 5 vezeték jön ki belőle, zöld/sárga, fekete, barna, szürke, kék. Én gyanítom, hogy beszereléskor elkötötték, zárlatot okoztak. A varisztor tette ugyan a dolgát, de valószínű a zárlat vitt mást is az örök vadászmezőkre.
Kérdésem, hogy tudja-e valaki mit jelentenek ezek a hibakódok. Leírás nem valami bőbeszédű, áramtalanítsam az eszközt, dugjam vissza és ha nem járt sikerrel a művelet, akkor hívjam a szervizt.
Előre is köszi!
Üdv.: nils

Indesit WIN 82 mosógép panel hiba tápjavítás után..
Üdv a Nagyérdeműnek!
Némi konzílium kellene.
Javítanám ez a gépet.
Kiinduló hiba a lugszívattyú szűrőháza eltört fordítva tették vissza ,nem ürített mindig,időnként elérte a propellert a szivattyúnál.
Próba mosásnál a 3. ürítés után megállt és villogott a felsőés az alatta lévő,az öblítés szimbólum ledje de nem hibakódként hanem folyamatosan.
A kijelző időnként pislantott a mosás közben, gondoltam táp gondjai vannak, IC kondik cserélve.
Visszarakva az ajtó lezárt, de semmi reakció.
Kivettem a panelt a helyéről,stekkerek rendben, (nincs eldugva egy sem,nem is lehet elvileg és jelölve is vannak) újabb próba, és egy halk pukkanás a képen látható motor triac alatti részen a látható fröccsenés.
Kérdezném a panelek leki világában jártas kollegáktól ez a terület milyen részéért felel a működésben.
Sajnos ebben, nem vagyok képben ilyen mélységben..
Amúgy ezek után az összes led villog azaz panelhibát jelez most már.
Nem a táp javítás okozta a hibát,mert akkor nem is villogna ha ott lenne elcseszve valami.
A perifériák működtek a próba folyamán tehát,elvileg jók.
Szóval lassan befonom a hajam..
Az eredeti panel Sanyi infója alapján az ajtózár miatt szállt el.
A szivattyú, ajtózár + panel foltozás miatt már nem aktuális a javítása(megy a halálsorra,vagy donornak)tehát egyenlőre itt megáll a javítási kísérlet.
Köszönöm az infókat ettől függetlenül.
:villa: :-(
ST.