Van-e valakinek ezzel a típussal tapasztalata, esetleg kapcsolási rajza ? Az LCD kijelzés gyenge, és az csak egy bizonyos szögben látható. (Sajnos amikor ezt árulták az összes készülék ugyanezzel a hibával került eladásra.) Egyébként a rádió vételi funkció kifogástalan. Gyanítom ez a hiba PCB beültetéskor elrontott alkatrész, vagy esetleg hibás alkatrész beépítése miatt is jelentkezhet.
Ezért érdeklődöm. Van-e valamilyen javítás erre a készüléken ?
***
Más, a telepfeszültség gyengülésére is nagyon érzékenyen reagál, szinte kifogástalan elemekkel is a tápegységet igényli, és kikapcsol ilyenkor. Ez a 2dik hiba hálózati üzemkor nem jelentkezik értelemszerűen. Ez ellen próbált-e valaki módosítani valamit a készüléken ?
Egy Denon DCD 1520 profi cd játszóval van egy kis olvasási probléma. Érdekes a dolog, mert ha beteszek egy lemezt (legyen az írott vagy karcos) rögtön beolvassa, és elejétől a végéig hiba nélkül tökéletesen lejátsza, viszont ha menet közben léptetni akarok egyik számról a másikra, akkor megbolondul (keres gondolkozik szám közepébe ugrik, nem talál visszalép). Ha van van valakinek ötlete (lehet-e utána állítani valamit, és mivel?) az kérem írjon. Örülnék ha nem kellene optikát cserélni benne.
Köszi előre is, üdv. mindenkinek.
Péter
Sziasztok!
Egy kapcsolási rajzot keresnék.
A készülék neve:AUDIOWOX DVD1627
Ennyit tudtam ki írni a készülékről.Ezek szerepelnek a készülék lemezén.
Ennek a problémája hogy, nem adja ki a lemezt és annál az ic-nél ami működtettné a lemezkiadó mechanikát illetve a motorját ott kormos a panel,és a smd ellenálás elvolt égve de nem tudom hogy milyen ill hány ohm-os kellene oda.Ezért kellene a rajz.Előre is köszönöm a segítségeteket!
Üdvözlettel:buszosgyuri!
Sziasztok!
Adva van a címben említett Grundig mini hifi. A probléma az, hogy a mély hangszín szabályzás feltekerésére a kimenet begerjed, kb. 25Hz-en, igen nagy amplitúdóval mozog a hangszóró. A hangerőszabályzásnak erre nincs hatása. Kicseréltem a jelútban és visszacsatolásban levő kondenzátorokat a hangszínszabályzó áramkörben és a végfokban is de a probléma nem múlt el, mi lehet a probléma?
(Rajz a tanyán fent van)