Hátha valakinek volt ilyen gondja. Kapam egy TVt ami állítólag pukkant és nem indult többet. A biztosítéka rendben, a végtranyó mindhárom lába vezet. Mit nézzek meg a tranyó vezérlésén kívül ami elküldhette? Mivel lehet esetleg helyettesíteni a végtranyót, mert ilyenem pont nincs kéznél. Ez már tuti volt szervízelve mert csavarok hiányoznak, és 2SD1886-van benne, a kapcsrajz szerint meg 2SD1878 kéne legyen.
Illetve. Ezen nincs SCART bemenet. Valaki hátha ismeri a típust és meg tudja mondani hogy RGB jelet tudnék e adni a kaszninak valahogy?
Előre is köszi.
Kedves mindenki!
Az eredeti mainboard picit megégett, vettem helyette másikat, más FW-el. Kérdés, hogy tudnám ezt frissíteni kép nélkül, illetve van-e valakinek hozzá firmware-je? Gugli nem segített.
Köszönöm.
Hello.A fent emlitet sasszé-val szerelt Tv nem kapcsol be,a standby led villog,és halk kattogás halható az alaplapból.Nem vagyok tv szerelö,de a hasznos tanácsokat megköszöném.Az alaplapon égés nyom,pupos kondi nem található,ha nem boldugolok vele,akkor megy szakemberhez.Köszi.
Sziasztok kedves fórumozók
először is szeretnék kellemes ünnepeket kivánni és sok piros tojást.
Én locsolkodást ki hagyva beültem a mühelybe egy kicsit bütykörészni. és megragattam nem tudok elörébb lépni ezért fordulok hozátok egy kis segitségért.
ebben a plazma tv ben smk-9166a jelölésü táp modul van rajzom meg smk-9601a ról van ahogy nézegettem stimmel csak a pozició jelölések nem egyeznek.
méricskéléseim során a T9111 trafóra gyanakszom rajzon T9121 jelöli kérdésem az lenne hogy hogy tudom megmérni hogy biztos legyek benne hogy kuka ez az alkatrész illetve beszerzési forrás érdekelne (használt bontotnak örülnék a legjobban)
elöre is köszönöm a segitségeteket
misi
( a trafó kimeneten 5 v mérek csak ez elég kevés)