Üdv Mindenki!
Meg vagyok én áldva ezekkel a véletlenszerű kikapcsolásokkal.
Most éppen egy fenti TV került hozzám, aminek a panelszáma 11AK56-4.
A tanyán lévő SM-ek között nem találtam ehhez hasonlítót, ugyanis ennek a tápja nem optós és a sorfokozati tápok közül az elvileg +8V és a +5v tápok azonosan +8V-ot szolgáltatnak, ami nem is csoda, hiszen a panelon lévő Zénerek (D635,D605) is azonosak.
A hibajelenséget a tápok felől nem tudtam eddig megfogni, mert azok állnak, mint a cövek, egészen a kikapcsolásig. Hálózati tápfeszek stabilak minden üzemi helyzetben. Amikor éppen kikapcsol, akkor a képcsőn a fény eltűnik és színes visszafutási csíkok jelennek meg egy igen rövid időre a képernyő közepén, ami ugyan a függ IC hibájára utalhat, de mivel nem egyértelmű a dolog, így tanácstalan vagyok. Visszakapcsolni a táp újraindításával lehet, de az sem mindig megy elsőre. Néztem a tippek között, hogy volt már egy ilyen jellegű hiba, ami a +8V-os táp időnkénti szakadásából ered, de itt nem szakad meg semmi. ...vagy én nem tudom mérni, mert olyan rövid idejű? Nem tudom.
Milyen ötlettel tudnátok ellátni esetleg?
Köszi
Sziasztok!
Kaptam ezt a 60 centis Toshiba tv-t Hegyi Gabitól, hátla lesz bele egy cső és akkor majd biznicelünk :)
Namármost, hibajelenség, hogy a képen fehér pöttyök rohangálnak mintha valami zavar lenne, ami vszínűleg attól van, hogy a képcsőpanel visít.
Olyan, mintha szelelne a nagyfesz, de ez a képcsőnyaktól jön.
A kép vibrál, bezöldül meg stb, néha megjó, ez így megy folyamatosan. Ha a képcsőnapelt lehúzom és orrszőrzetemet félrefésülve megszaglászom a képcsőnyakat, fincsi ózonszagot érzek, és mintha szelelne is, ami elég valószínűtlen, hisz ha levegős, akkor nem lenne kép.
Foglalatcserés lenne a bébi???
Erre varrjon vki nekem egy gombot :D
Köszi!
Üdv:
Pityesz
Szerbusztok!
Van egy Panasonic TX-29PS12P TV-m. Sajnos rossz. Alap hibája az volt, hogy elfogyott a G2 feszültség a nagyfesztrafóból.
Kettő neki futásból sikerült varázsolnom G2-t.
Az első, ami sajnos nem jött be a BU ra kötött dióda + 20nf szűrés és arra a G2 poti. Nos ez működött kb 2 órát. Majd elégett. Baj, baj. Hát az.
A második, az még bolondabb, de legalább nincsenek nagyfeszültségű tüskék. 2 db 22/12 voltos 5 wattos trafót szembe kapcsoltam, majd a kb 210 voltot feszültség kétszereztem. Ez a képcsővel terhelve kb 595 volt. Nos ez kevés volt a csőnek ezért az alját ráültettem a sortápra (130 volt). Ez már tökéletes a csőnek. Ezért potit nem is raktam bele.
Ha valakinek meg teszik ez az ötletem, akkor nyugodtan utánam csinálhatja.
Sajnos azonban, amikor leégett az első változat, akkor bele halt a TDA 8358J ic is. Nos most semmi nincs nyitva, nekem meg nincs ilyen icém. Sőtt itt a környéken senkinek nincs. Egyébként nem drága, mert a süni 750+áfa áron adja. De nekem még most kellene, nem jövőre.
Tehát azt kérdezném, hogy valakinek lenne-e ötlete az EW korrektor rész után építésére? Az adatlapján nagyon kevés infó van. Úgyhogy egy részletes belső rajz is segítene!
IC: http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/philips/TDA8358.pdf
TV: http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/36340/Panasonic_TX29PS12.html
Előre is köszönöm!
Sziasztok.
Sziasztok!
Tegnapi nap folyamán kézbe vettem ezt a TV-t
Mérések során a sorvég tranzisztorra drót üzemi állapotot vett fel.
A sormeghajtásban a 680nf, 10nF,470nF illetve 2nF2KV kondenzátorokat, mérés nélkül cseréltem.
Mivel eredeti tranzisztorom nem volt itthon így annak helyére beraktam egy BU2520DX típust ami kicsit izmosabb.
A gondom az vele hogy eléggé melegszik 10-15 perc járatás után, nem tűzforró de szerintem nagyon melegedik. S így nem szeretném kiadni.
Hol hibáztam? Ha valaki tud segíteni kérem tegye meg!
UPDATE: 13 óra üzemet folyamatosan kibírt, ezt én így megoldottnak tekintem.
Üdvözlettel Istvan78