Sziasztok.
A képen látható ic cserélyére keresnék valakit, egyenlőre nem érzem hogy ezt tudnám cserélni. JBL ES250/PW- ben lakozik.
Természetesen , nem ingyen kérném, biztonságból 2db-ot rendeltem.
Tanyalakók !
Van két vadonatúj, 10000uF, 100V, 105C, SIEMENS kondenzátorom.
Ha valakit érdekel.
Üdv.
gergosz01
Helló ! Egy kis segítséget kérnék. Éppen most élesztek fel egy Videoton Sirius nevű rádiót. Az URH sávok már tutira mennek, viszont az AM sávokkal akadt egy kis gondom.
A probléma a következő: miután beindultak az AM sávok is (KH, RH 1, RH 2), egy érdekes dolog történt. A skála elején, minden AM sávban egy kicsit el van hangolódva a rendszer, nem is történik "igazi" vétel (csak valami halk adás). Aztán a skála közepén recsegés-ropogás hallatszik egy szűk tartományban (kábé egy negyed-nyolcad hangológomb-fordulatig), majd minden kitisztul és csodálatosan vesz a gép, picit a skálabeosztáshoz képest eltérően (pl. középhullámon a 873 kHz-es adás 1200-as skálabeosztás körül jön). A skála végére a vett állomások frekvenciája és a skálabeosztás is tökéletesen helyreáll. Ez megy minden AM sávon.
A középhullámon nem tudtam még kimérni, hogy hol kezdődik a "vétel", de az RH 1-en a 6 MHz-es skálaosztásnál 4,5 MHz körüli vétel van, RH 2-őn a kezdő 11 MHz helyett 8-9 valamennyi MHz, ez hangyányit változik a recsegős szakasz kezdetéig (a skála közepe), majd a recsegés után tökéletesen jön a vétel és egyre inkább kerülnek a helyükre az adók.
Olybá tűnik, mintha a skála elején egy akármilyen frekvencia jönne, aztán recsegés, majd az aktuális teljes AM sáv felső kb. kétharmada a skála felső felén az adott AM sávnak megfelelően arányosan szétosztva jelenik meg (gyaníthatóan a recsegés alatt/közvetlen utána lenne az adott AM sáv alsó harmada). Az adott AM sáv össze van nyomva kb. logaritmikusan a skála felső felére.
Miután ez a jelenség csak az AM sávokon van (de az összesen), én valamilyen forgókondi problémára gyanakszom, mivel egyedül ez a közös az összes AM sávban. Mi lehet ez ?
A gép nem turkált, gyári állapotú és tiszta is belül.
A kép a Siriusom változatát mutatja. A képet a hullam.blog.hu (Rövidhullám) oldalról vettem (oda meg a vateráról került).
Köszi minden segítséget.
P. S.: esetleg valaki meg tudná mondani, hogy a Sirius antennája hány elemes és kihúzva, a csavartól számítva pontosan milyen hosszú ? Az enyémnek sajnos az utolsó egy-két eleme az előző tulajnál letörött és elveszett. Esetleg akadna valakinél hibátlan antenna ehhez a rádióhoz ? Szívesen megvenném. Köszönöm a válaszokat.
A SAL honlapon ugy nézem, a XB-12/A modellról lenne szó (csak a belsejét hozták el).
Az NPN teljesitmény tranzisztor kollektor-bázis diódája mindkét irányban vezet, nem teljes rövidzár,
de éppen elég a boldogsághoz.
A baj ott kezdődött hogy a jelzések NS-208P és NS-208N betűket viselnek, amikről egy árva szót sem találtam a hálón.
Volt egy pár 2SA1294-2SC3263 a fiókban, kinézésre, lábkiosztásra ugyanazok, jellemzőkre jó vaskosak, hát beforrasztottam a régiek helyére.
A baj ott folytatódott, hogy a kimeneten kb 4,5V egyenáram jelent meg, ami a hagszórónak nagyon egészségtelen.
Mindent átvizsgáltam, félvezetők O.K, ellenállások, kondik ugyszintén. Szimmetriára utaló szabályzó kör külön nincs,
a munkapont beállitása pedig fix, egy tranzisztor, ellenállás feszültség osztóval.
Jól jönne egy szerviz manual, vagy talán néhány tipp, mert már zúg a fejem tőle.