Kedves Kollégák!
Belefutottam a fenti készülékbe. A kijelzőn ERROR1 felirat virít. A legtöbb helyen a processzor eepromtartalmának hibájára utal, de hiába töltök bele bármit, nem változik a helyzet. A Tanyán fent van 3 bin fájl, szerintem mindegyik ugyanaz, egyikkel sem indlt. Van valakinek ötlete, esetleg bin fájlja?
Üdv: Jácint
Üdv!
Picit hosszú lesz, elnézést!
Az alábbi képen egy Magnat Classic 360 autós erősítő táprésze látható. A zöld vonaltól balra a meghajtás, ha jól látom egy egyszerű astabil multivibrátor, a jobb oldalon pedig a kapcsoló fet-ek.
Katt a nagyobb változatért.
Az én verzióm egy picit különbözik a képtől, csak négy darab fet van benne, de az a négy fet erősebb valamivel. Minden más ugyan az.
A készülék hibás, az összes fet átütött, csúnyán meg is égették a nyákot.
Jelenleg IRF1010N van benne (55V, 11mOhm, 85A). A fet ára 500 ft/darab.
Ezt szeretném helyettesíteni, de van egy paramétere, ami nem tudom, hogy esetemben mennyire okozhat problémát, méghozzá a sebessége:
td(on) Turn-On Delay Time: 13 ns
tr Rise Time: 76 ns
td(off) Turn-Off Delay Time: 39 ns
tf Fall Time: 48 ns
Az alábbi alternatívákon gondolkodok:
IRFZ48N - 55V, 11mOhm, 64A) - 190 Ft, Ez elég gyors, de valamivel kevesebb áramot tud
IRF2807 - 75V, 13,Ohm, 82A - 255 Ft, 2 mOhm-mal nagyobb belső ellenállás és az egyik paraméter rosszabb
td(on) Turn-On Delay Time: 13 ns
tr Rise Time: 64 ns
td(off) Turn-Off Delay Time: 49 ns
tf Fall Time: 48 ns
IRF3205 - 55V, 8mOhm, 110A - 245Ft, jóval erősebb de lassabbnak tűnik
td(on) Turn-On Delay Time: 14 ns
tr Rise Time: 101 ns
td(off) Turn-Off Delay Time: 50ns
tf Fall Time: 65 ns
PJP75N75 - 75V, 11mOhm, 75A - 180Ft, távol keleti csoda, nem is hallottam még róla
td(on) Turn-On Delay Time: 22 ns
tr Rise Time: 20 ns
td(off) Turn-Off Delay Time: 90ns
tf Fall Time: 18 ns
Hozzátenném, hogy a TO220 tokozás maximálisan 75A áramot enged folyamatos üzemben.
A magam részéről az IRFZ48N-t választanám, de az majdnem 20 amperrel kevesebbet tud. Ha az kevés, akkor az IRF2807-t, ami majdnem olyan gyors mint az eredeti, viszont picit nagyobb a belső ellenállása, tehát jobban melegszik.
Egy hálózati kapcsoló tápba vidáman beleraknék egy másik fet-et, mert ott IC vezérli amiben van védelem. Ez viszont ha jól látom vidáman szénné égeti magát. Nem akarok olyan alkatrészt berakni, ami elsőre látszólag jól működik, de hosszabb távon gondot okozhat. Ne feledjük, hogy autós erősítőről van szó, ott pedig -20 és +50 fok között bármi előfordulhat, egy esetlegesen működő alkatrész hosszabb távon problémát okozhat.
A kérdés: helyettesíthetem a fenti FET-ek közül valamelyikkel a hibásakat, vagy ragaszkodjak az eredetihez? Mennyire befolyásolja a fenti kapcsolóüzemű tápban a működést a fetek sebessége, belső ellenállása? Törődjek vele, igenis ragaszkodjak a gyors verzióhoz, vagy egyáltalán nem számít?
Update: További szempont, hogy erősebb fet berakásával esetleg még robosztusabbá tehetem a szerkezetet, az IRF3205 pl. többet tud, viszont jóval lassabbnak tűnik. Érdemes ilyenen gondolkozni?
DM
Sziasztok,
Van egy ilyen erősítőm ,ami hibátlanul megy mindaddig, amíg meg nem nyomok valamilyen gombot az előlapján/távirányítóján. Leggyakrabban azonban nem is gombokra, hanem a hangerő változtatásra kapcsol ki, azaz standbyba megy. De teljesen kiszámíthatatlanul, vagy hogy semmi baja, van, hogy többször is kikapcsol egymás után. Ha csak hallgatom, és nem nyomok, tekerek semmit akkor órákat is elmegy gond nélkül. Valakinek ötlet, hogy merre induljak? Én első körben előlapi proci táp instabilitásra gondolnék...
Köszönöm előre is!
Sziasztok!
Volna egy Harman Kardon erősítőm, amin a nyugalmi áram szinte sosem állandó. 5-10 percenként mértem, hol kissebb hol nagyobb, ha beállítom a megfelelő értéket 23mv,5 perc múlva akár 40mv-ra is felmegy, viszon valamelyik meg 10mv alá is lemegy. Kérdésem hogy a poti vagy esetleg más okozza -e ezt?A hűtőborda az szinte túzforró, de úgy tudom ezeknél ez így természetes.
Harman Kardon AVR 760.