Üdv!
Ford FB6000CD rádióban meghibásodott a végfok!
Az eredeti: 70055AB/philips/ Ami helyettesítené, az pedig TDA8587J típusú!
Tudnátok segíteni a beszerzésben? Bontott példánnyal is segítenétek!
Köszi: Pozsgai
Sziasztok!
A problémám a következő:
Jelenség 2 hónapja:
bekapcsolom az erősítőt és valamelyik oldali hangfal nem szól. Hangosítok, és egy bizonyos (mindig változó) hangerő után "bekapcsol" a hangfal. Aztán visszahalkíthatom, és szépen szól sztereóban minden.
Jelenség most:
bekapcsolom az erősítőt és valamelyik oldali hangfal nem szól. Hangosítok, és egy bizonyos (mindig változó) hangerő után "bekapcsol" a hangfal. Aztán visszahalkítom, kikapcsol.. és mindezt össze-vissza. Aztán ha hagyom, akkor mintha pár perc után "bemelegedne", és minden OK. (ha van türelmem megvárni)
Szóval haldoklik. Hogy fogjak hozzá a hibakereséshez? (zöldfülü vagyok, de megfelelő távsegítséggel csodákat tudok tenni :) )
Köszi előre is!
coyote
Sziasztok Tanyalakók!
Nemrég került hozzám egy szobai erősítő. Típusa: BASF D-6360 HIFI.
A probléma a következő:
Egyik oldala működik csak. Arra lennék kíváncsi hogy gyárilag melyik tranzisztorpárral van szerelve a készülék.
1.pár: 2SA1302
2SB3281
2.pár:
K D718
K B688
Tranzisztor csere megtörtént. Az egyik oldal ami alapból halott volt valamiért gerjedt. félóra járatás után a betápnál a egyik terhelő ellenállás majdnem hogy világított. (utolsó képen bekarikáztam az alkatrészt.)
Másik oldal még működött. Kis idő elteltével egy ellenállás elégett. Végül egyik oldal sem működik.
Kicseréltem mind a 4 tranzisztort újra. +/-40V a tranzisztorokon meg van. Bemenő jel már a kivezérlés jelzőig sem jut el. Az elfüstölt alkatrészeket cseréltem. (hibátlanra)
Továbbra sem ad ki hangot. Biztosítékok rendben, Tápfesz rendben.
Válaszokat előre is köszönöm!
üdv: Csady
Szép napot kívánok az uraknak.
Kérdésem volna a fent nevezett rádióval kapcsolatban.
Régóta szerettem volna egy ilyen rádiót.
Most hét végén, tudtam is venni egyet a helyi ócskapiacon.
400 kemény magyar forintot adtam érte !
A rádió maga ,nagy örömömre, miután kivakartam a kosz alól, egész kulturáltan néz ki.
Amit tudtam megtettem a belsejével is .
Multi super 5 -kezelés a potmétereknek ,az izostat kapcsolóknak ,kicsi átforrasztgatás itt- ott STB.
Most ott tartok ,hogy szépen recsegés mentesen szól, ahogy illik.---Nagy az öröm !!
Viszont van pár hiányossága.
Nincs meg az előlapon a két állomáskereső gombja, -- ezek tengelymérete nem egyforma,csak a külsejük.
Nincs benne antenna, ez a legfőbb gondom vele, jelenleg egy orvosi érfogó fogja a hullámokat.
Azt sem tudom ,hogy lehetett ez belefogatva.
Forgatható, vagy csak kihúzható volt-e?
Mellékelten tettem fel egy fotót viszont két csavarról ami csak bent zörgött a dobozban.
Kérdezném tehát első sorban az idősebb szakikat,akik még javítottak ilyeneket.
Ha volna valakinek esetleg emberi áron a két gomb bontásból, valamint esetleg antenna .szívesen megvenném tőle.
A két alkatrész foghatta az antennát valahogy?
Köszönök minden segítséget előre is !!