Sziasztok!
A címben megnevezett készülékhez keresek tápegységet, mivel az eredeti elveszett. A készülék elméletileg hibás (a HDMI nem működik), de addig nem tudom kipróbálni amíg nincs hozzá megfelelő táp. A kérdésem, hogy hátha tudja valaki milyen méretű DC csatlakozó kell ezekhez a készülékekhez? Típusra keresve nem igazán találtam érdemi információt, több méretet is hoznak az oldalak és konkrétan ez a típus nem szerepel sehol ahol kerestem. Talán 6,5x4.4-es lehet.
Ha valaki tudna ebben segíteni az nagyon jó lenne. Sajnos megmérni nem tudom, mert nincs a közelemben a készülék. Ha a HDMI hibára is van javaslat azt is szívesen fogadom, bár gyanítom, hogy a komplett panel csere lenne a megoldás amit szintén nem nagyon lehet beszerezni.
Köszönöm!
A tárgybeli TV elfelejti a csatornákat, kikapcsolás után (standby). De ha hosszabb időre ki van húzva a 230V-ból, akkor se javul meg.
Van itthoni megoldás rá? vagy szerviz, mert még garis.
probáltam a gyári vissza állítást, de azzal se javult meg.
Köszönöm,
üdv. István
Sziasztok.
Az a gond ezzel a televízióval hogy készenlétből mikor indítom elindul egy nagyon rövid időre, megjelenik a kép és vissza készenlétbe. Ezt megismétli akárhányszor. Cseréltem a C408, C824, C814, C827, D408, D415, D416, C830. Mikor megy minden feszültséget jónak találom, a sortrafó szekunderében is. Nem értem miért áll meg.
Üdv mindenkinek!
A készülék adatai: LG 42lh3000 chassi: ld91a.
A készülék nincs négy éves, egyszer járt szervizben (kb. félévesen) garanciálisan, mikor is a tulajdonos elmondása szerint az volt a hibája, hogy vékony, vízszintes csík jelent meg rajta, majd egy idő után elkezdett fölfelé "szaladni a kép". Akkor állítólag valamit kicseréltek valamelyik panelon. :)
Feltöltöttem a szervizmanuálját, egyelőre itt található:
http://elektrotanya.com/LG_42lh3000_42lh3010_42lh3020_42lh3040_chassis_ld91a.pdf/download.html
A hibajelenség: inravörös-szerű kép, DTV, Analóg tv, Scart bemenetről egyaránt. A TXT jó!
Töltöttem fel pár képet, mely jobban meg tudja mutatni, hogy hogy is néz ki a kép...
(Ha a képminta-generátoron a SUBC = OFF -ra van kapcsolva (persze, ilyenkor a kép is fekete-fehérnek látható), akkor eltűnnek az "átúszások a színnél", viszont jobban elkülöníthetőek az átmenetek, de a fehér akkor is inkább kékes színben pompázik.)
Hidegre nem reagál, tápok jók.
Látott már valaki ilyen hibajelenséget? Minden ötletet, segítséget nagyon köszönök!
Időközben kicseréltem az AS15-HF I.C.-t, de semmi változás. :(