Sziasztok!
Került hozzám a címben említett TV az alábbi hibával:
Bekapcsolás után 1-2 másodperc múlva lekapcsol a háttér világítás.
Képernyő tartalom van, csak a csövek kapcsolnak le.
Szétszedtem, de sehol egy púpos kondi, vagy bármilyen szemmel látható hiba.
Inverter trafó két vége közt 9-10 ohm eltérés, ami akár lehetne hiba is, ebben még nem vagyok biztos.
Ami furcsa, hogy lehúzott LVDS kábelnél begyújtanak a csövek és úgy is maradnak, vagyis bármeddig járatom nem kapcsolnak le.
Ha rádugom az LCD kijelzőt(természetesen nem menet közben), már elő is jön a hiba. Gondoltam a táp lehet a ludas, ezért mérés nélkül az összes elkót cseréltem újra(a puffernek nevezett szűrőket is, mivel ebből 2db van), de semmi változás.
Valaki esetleg találkozott hasonlóval? Mit mérjek még, merre induljak tovább?
Gondolkoztam a kettős diódákon is, bár mérve jók, de hátha. Ezeket még kicserélem és kiderül, de ha valakinek még van más ötlete, szívesen "meghallgatom".
Előre is köszönök szépen minden javaslatot!
Üdv: Laci
Ui.: Szkópom nincs!
Sziasztok!
Állítólag az EBT60943601 és az EBU60845721 jók bele. Tööb baja is van az eredetinek: nincs hang- forró a hangproci, hdmi-k eltűntek, lassú a kép- ilyen hibával még nem is találkoztam.
Köszönöm!!
Üdv!
A jelzett gépen nincs háttér világítás. Bekapcsolható, távval, kézzel most küldték, ha esetleg hirtelen javítható nem küldeném vissza. Köszönöm!
Sziasztok!
Van egy idős néni, aki egy kicsit nagyot hall, és szeretné ha fejhallgató kimenetet lehetne a tvéjére varázsolni. Ehhez szeretnék tanácsot kérni, hogy hogyan lehetne ezt megoldani? Mert nem merem a hangszóróról levenni a jelet, nehogy bajt okozzak, vagy így is kivitelezhető lenne a dolog?