Sziasztok!
Nevezett készülékben hibás volt az Y modul, megjavítottam. Már üzemel a készülék, de foltos a kép, váltáskor az előző tartalom még látszik, stb. Tudja esetleg valaki mi okozhatja ezt? Képeken remélhetőleg látszik a probléma.
Köszönettel: Kiss Z.
Sziasztok!
Kissé zöldfülű vagyok még a témában, viszont állítólag tanulékony.
Olyan problémám van, hogy a címben említett TV a következő hibát produkálja: Videó
Csatoltam pár képet is.
Ez gyakorlatilag a test pattern akarna lenni. Az összes feszültség (5V, Va, Vs, Vy, Vsc) kivéve a Vzb-t (Z-sus panelen).
Vzb névlegesen 110V, viszont csak ilyen 89-92V körüli és a kis trimmer potméterével sem tudom már feljebb vinni.
Az IGBT-ket, diódákat kiforrasztottam és kimértem. Nem zárlatosak, és elvileg nyitnak, zárnak.
Lehetséges elkó hiba? Vagy esetleg még valamit még tudok mérni-nézni?
Van oszcilloszkópom, ha kell.
Köszönöm a segítséget!
Kedves Kollégák!
Segítségre lenne szükségem a fent említett Samsung tv-vel kapcsolatban.
A fent említett készülék rendszertelen időközönként kikapcsol majd magától ismét bekapcsol, de úgy hogy még a készenlét sem világít.
Van amikor egész nap üzemelt és nem jelentkezik hiba.Máskor a bekapcsolás pillanatában kikapcsol.De általában 2 óra üzemidő után kapcsol ki,ilyenkor a kép is beremeg.A tulaj elmondása alapján írom le a tapasztalatokat.Nálam több mint kettő órás üzem idő után is oké. Volt már szerelőnél,mindjárt kicserélte a STRX 6750 Táp Ic-t és a kettő tápkondit.(4.7mikró és 22 mikró).Milyen irányba keresgéljek???Valaki ha tudna ötlettel szolgálni, mit cseréljek, mi a hiba oka?.
Üdv:
Üdv!
Háttérvilágítás csere után a fotón látható képet adja.
A másik képen a felső az eredeti ledsor,az alsó van benne jelenleg(Ebay-ről,elvileg kompatibilis).
Az eredetit azért kellett cserélni,mert bekékültek a ledek.
Lehet ezzel valamit kezdeni vagy.....
Előre is köszönöm a segítséget!