Üdvözlet minden olvasónak. A minap ,megkértek hogy üzemeltessek be egy uj Samsung TV készüléket ,ha jol emlékszem UE42K7000 es vagy H szériás is lehet, pontosan nem emlékszem. Az alap dolgokkal nem is volt gond ,de a tulajdonosnak olyan kérése is lett volna hogy csatlakoztassak egy Sony bluetooth fejhalgatot is a készülékhez.A csatlakozás megtörtént de maximum hangerön valami halk hang van csak,átnéztem minden beálitást amihez hozafértem ,de semmi eredmény.Megprobáltam egy MR Bluetooth ,kinai márkáju fejhalgatot is ,ami szintén csatlakozott de hangja még annyi se volt mint az előzőnek. Tud valaki ehez megoldást ,ha igen kérem ossza meg velem is .Előre is köszönöm.
A címen igazíts!
Szóltam!
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni a készülék tápegységének javításához.
Sajnos se a tápegységről, se az üzemi táp IC-ről nem találtam rajzot.
A tápegység átvizsgálásakor azonnal kiderült, hogy a meghibásodást a Q101-es MDF10N65B power FET Drain kivezetése és a "meleg GND" közötti C102 330pF-os kerámia kondenzátor anyaghiba miatti átütése okozta.
Elakadtam a javítással, mert nem találok sehol ilyen típusú(IC101: SC1S311) IC-t, de még helyettesítőt sem.
Üdv.: csabafi54 :)
Sziasztok!
A fenti tv EW hibával van nálam, a szervizbe lépést ha valaki megadná
köszönöm!
Laci
Üdv
Hozzám került egy LG 26LB75 típusú lcd tv készülék hibajelenség bekapcsolom a kép felső kb 1/3 a vízszintesen csíkos alatta egy színű szürke.Olyan hatása volt mintha lassítottan de változna a kép.Szétszedtem a tápfeszültségek rendben vannak.A fő panelon elkezdtem nyomkodni a processzort egy idő után bejött a kép normálisan.Most működik kb2 órája rendesen.Hűtőborda nincs rajta gyárilag.Valószínűleg a golyózás elengedett?Kit ajánlotok aki ilyet javít?