Szervusztok! Egy 2020-as, Samsung UE50 TU8002 szériás 4K LED TV ma reggel elsötétült és pár mp múlva újraindult, értelmes kép nélkül (sötétkék háttérrel), a kábelen jövő ingyenes TV jelből műsorhangot ad, pár mp múlva ismét újraindul. Egyszer a Smart TV logo is bejött, de általában nem jön fel.
Távirányítóra, bekapcsoló gombra nem reagál, áramtalanítás után sem javult meg. A legújabb, 2023. októberi fw van rajta. Szerintetek az elmondottak alapján javítható rentábilisan? Ha igen, Veszprémben ismertek ilyen mágust?
Köszönöm időtöket, segítségeteket
Sziasztok!
Keresem az EBT 62433103 működőképes alaplapot!
Köszönöm!
Sziasztok Kollégák!
Előre bocsálytom hogy nem vagyok híve a plazmáknak.Sokat fogyasztanak és komplikált a javításuk.DE!Mégis csak belém botlott a címbéli PDP.Nem nagyon akaródzok vele foglalkozni de feldobom a témát.Nagyobb szégyen lenne tőlem ha egyáltalán nem foglalkoznék vele.Tehát:képtartalomtól függően függőleges színes széles csíkok és másodpercenként egy pillanatra bedobálja a képet.Persze éppen hogy csak kivehetően.A probléma nem hőfok függő.A Z-SUS modulon a hibridben nincs eldurrant FET.Hőlég fúvóra nem reagál.Ebből arra gondolok hogy nem kondi hiba?de aztán többre nem is gondolok.Tapasztalat(ebben legalábbis)nem van.
Egy javítási irányt,vagy tippet szívesen vennék.Csak akkor folytatom tovább ha nem túl költséges.Alkatrész ár,kockázat,garancia.Az ügyfelek ritkán hálálják meg.A segítséget előre is köszönöm.
Üdv:selindion
Sziasztok!
Hozták a TV-t, annyi történt vele, hogy átvitték egy másik szobába, ahol már nem jött meg a kép. Az eredeti helyén UPC-s boxot rádugva a hang az működött.
Mit ellenőrizzek? TCON hiba lehet, vagy az alaplap felé nézelődjek?
Üdv: Jácint